Türünün ilk Örneği İlk Dini Çizgi roman

+ Yorum Gönder
Resimler ve Çizgi Romanlar Bölümünden Türünün ilk Örneği İlk Dini Çizgi roman ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tuanamlk
  Usta Üye
  Reklam

  Türünün ilk Örneği İlk Dini Çizgi roman

  Reklam  Türünün ilk Örneği İlk Dini Çizgi roman

  Forum Alev
  Yaklaşık Olarak 10 aylık bir emek sonucunda ortaya koyduğum ŞEYTAN BU KİTABA ÇOK KIZACAK adlı kitap piyasaya çıktı.

  Kitabın yazarı feyzullah birışık tarafından yönlendirilen, ve senaryo ve diyologları Feyzullah Birışık ve benim tarafımdan yazılan bu kitabın, Türkiye ve 3d sektörü açısından önemli olduğuna inanıyorum.

  Türkiyede İlk defa hiç kalem kağıt kullanılmadan, ve tamamı 3d sahne renderleri oluşturulan bu kitap, şu an türünün ilk örneğidir.

  Kitabın tamamında 1200 kareden fazla resim kullanıldı. Fakat oluşması açısından 4000 den fazla render alındı.

  Kitabın Mutfak kısmını anlatacak olursam.
  Bu kitabı oluşturmak için kullandığım yazılımlar;
  3ds max
  Final toon
  Poser
  Photoshop
  corel painter
  Freehand

  Polen Yayınlarından çıkan, 232 sayfa olan ve şu an sadece tükçesi basılan kitabımızın diğer dünya dillerinede çevirilerek yayınlanması planlanıyor. Düşünülen diğer diller arapça, ingilizce,almanca ve fransızca dır

  Kitap çizgi roman kriterlerine yakın olmakla beraber, tam olarak çizgi roman kurallarına ve kriterlerine uyularak yapılmadı. Diğer çizgi romanların aksine radikal bir sayfa tasarımı yapılarak, her sayfa eşit sayıda resimler koyularak (6 adet ) fotoroman tarzı tercih edildi.

  Kitabın içieriğini anlatacak olursam;
  Kitap dini bir çizgi roman olmakla beraber, bugüne kadar kullanılan anlatım tabularınıda aşarak senaryoda da radikal bir çizgi kullanıldı. Kitabımızda bir insan tarafından yakalanarak esir alınan şeytan, elektikli bir sandalyeye oturtulmak suretiyle, sorguya alınıyor. Eğer Yalan söylediği veya gevşek davrandığını sezecek olursa, sorguya çeken kişi tarafından bir kaç kez elektriğe maruz kalıyor.

  Şeytanı sorguya çekmemizin sebebi, onun sırlarını ve yöntemlerini öğrenmekti. Nitekim zaten bildiğimiz ve bize dinimiz tarafından öğretilen şeytanın dalaverelerini onun ağzından dinletmiş olduk. Senaryoyu yazarken çok kere kendimi şeytanın yerine koyup, empati yaptım. Ve sonucunda ortaya çıkan kitap budur.
 2. 2
  aybuke
  Usta Üye

  --->: Türünün ilk Örneği İlk Dini Çizgi roman

  Reklam  Çok Güzel Hazırlamışlar.Eğitici ve Öğretici Olmuş.+ Yorum Gönder
dini çizgi roman
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi