Güneş lekeleri nasıl geçer

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Güneş lekeleri nasıl geçer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Güneş lekeleri nasıl geçer

  Reklam  Güneş lekeleri nasıl geçer

  Forum Alev
  Güneş lekeleri vücudumuzun çeşitli yerlerinde oluşan açık kahve renden koyulaşan değişik küçük lekelerdir.Bu lekeler çocukların güneşte fazla durmalarından dolayı onlarda daha çok görülür.Açık tenli ve çillilerde bu riskler oldukça yüksektir.Güneş cildin nemsizleşmesi ve kırışmasına yol açar.Ayrıca deridei melanin, hemoglabin gibi kromoforların emilmesi ve bunların zarar görmesine sebeb olmaktadır.Genel olarak cildin zarar görüp susuz ve nemsiz kalmasına sebebiyet vermesidir.Güneş ışınları kızılları, çilli ve açık ten rengien sahip insanları daha çok etkilemektedir.

  Güneş lekesi tedavisi aslında kişinin isteğine bağlı bir yöntemdir.Ancak uzmanlara görünmeniz sizin yararınızadır.Güneş lekesi deyipde geçmemek lazımdır.Başka problemler çıkarabilir.Erken müdehala çok önemlidir.Güneş lekelesi tedavisi yeni lazer yöntemleri, soyucu piling, dermablazyon ve renk açan ilaçlar ile yapılmaktadır.En etkili olanlar lazer ve IPL denen işlemdir.Bu bikaç haftalık seanslarla sonuca ulaştırmaktadır.Hiçbir acı yada ağrı olmaz, ancak biraz kızarma yada morluk oluşsada geçmektedir.Bunların en iyi çözümü lekelerin durumuna göre uzman doktorunuzdan öğrenmeniz gerekmektedir.Çilli, benli ve lekeli cildiniz varsa güneşden öglen saatlerinde uzak durmalısınız.Ayrıca en az otuz faktör cilt koruyucu cilt bakımı için kremler kullanmalısınız. Ayrıca nemlendiricide kullanmanız faydanızadır.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Güneş lekeleri nasıl geçer

  Reklam  Güneşin kızgın olduğu vakitlerde çıkmak güneş ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalmak demektir. Özellikle cilt lekeler olan kişilerin dikkat etmesi ve güneş koruyucusu kullanmaları gerekir. Doktor denetiminde lekeler tedavi edilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi