Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir!

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir!

  Reklam  Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir!

  Forum Alev

  Göz çevresindeki deri, son derece incedir ve elastikiyeti zayıftır. Ayrıca bu çevreyi gergin tutan sadece bir tek kas bulunur.Bu nedenle göz çevresi kolayca çöker ve bir barometre gibi tüm sorunlarımızı yansıtır.

  Sıvı tüketimi

  Göz altı torbalarının en başta gelen nedenlerinden biri susuzluktur. Bu durumda su eksikliğinin nedenlerini araştırmanız gerekebilir. Diüretik ilaçlar bazen yardımcı olabilir. Dünyadaki en iyi doğal diüretik C vitaminidir. C vitamini alımını arttırırsanız hem vücudunuzdaki su düzensizliklerini önler hem de kolajen yapımına destek olursunuz.

  Günlük bakım ürünleri

  Krem sürerken, makyajımızı temizlerken gayet nazik olmalıyız. Göz çevresi için hazırlanan özel kremlerin 18 yaşından itibaren kullanılmasını öneriyoruz.

  Göz çevresi kremi nasıl olmalıdır?

  Hypo-alerjenik geli pH saf ve kaliteli maddelerden yapılmış olması eşten koruma faktörü içermesi çevresindeki zayıf bağ dokusunu, kolajen oluşumunu desteklemesi gerekir.Bu kremleri alırken özellikle su bazlı ve güneşten koruyucu olanlarını tercih edin. Yağlı göz kozmetiklerinden kaçının. Hem yağ butonlarına neden olurlar hem de tozları çekerler. Göz kremlerini parmak uçlarınızla yumuşak hareketler yaparak uygulayın. Göz makyajını temizlerken de aynı şekilde özen gösterin. Zorunlu olmadıkça suda erimeyen (water proof) makyaj malzemeleri kullanmayın. Çünkü bu tip ağır ürünleri ancak yağ bazlı ürünlerle çıkaabilirsiniz. Yağlı temizleyiciler ise göz çevresine zarar verir. Yüzünüze veya göz çevresine krem sürerken, gözünüzün iç kenarına denk gelmemesine dikkat edin. Gözleriniz buna tepki gösterir ve o günü göz altı torbalarıyla geçirmek zorunda
  kalabilirsiniz

  Yorgunluğa teslim olmayın

  Başlı başına yorgunluk, göz altı torbaları ve harelerin oluşması için nedendir. Geceleri az uyku uyuyor, bilgisayar ekranının da kaç saat geçiriyorsanız bunların her biri gözleri inanılmaz yük bindirir kanlanmasına neden olur.Göz damlaları size kısm yardımcı olabilir ama asıl dinlenmenin yerini tutamaz.

  Alerji

  Alerjiler o kadar arttı ve çeşitlendi ki, inanamazsınız. Gerçi bunda şaşılacak bir şey yok. Hayatımız her geçen gün daha fazla stres, daha fazla kimyasal katkı ve ilaçlarla doluyor. Çevre kirliliği artıyor ve dolayısı ile alerji nedenleri çoğalıyor.
 2. 2
  rengigül
  Usta Üye

  --->: Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir!

  Reklam  elinize sağlık güzel ve yararlı bir bilgi....+ Yorum Gönder
bebeklerde göz altı torbaları neden olur,  bebeklerde göz altı torbaları,  bebeklerde goz alti sisligi,  bebeklerde göz altı şişliği,  bebeklerde göz altı şişliği nedenleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi