Yüzünüzün erken yaşta kırışmasını istemiyorsanız

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Yüzünüzün erken yaşta kırışmasını istemiyorsanız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Yüzünüzün erken yaşta kırışmasını istemiyorsanız

  Reklam  Yüzünüzün erken yaşta kırışmasını istemiyorsanız

  Forum Alev

  Yüzünüzün çabuk kırışmasını istemiyorsanız uzmanlar tarafından önerilen aşağıdaki tavsiyelere uyun. Üstelik hepsi basit ve uygulanabilir yöntemler...

  1- Sırt üstü uyuyun

  Amerikan Dermatoloji Akademisi (AAD) uzmanları, uyku pozisyonunun 'uyku çizgilerine, kırışıklıklarına' neden olduğunu belirtiyor. İlk zamanlar farkedilmeyen bu izlerin yüz aşağı yattığınızda yanak, alın ve çene bölgesinde kırışıklıklara sebep olduğu vurgulanıyor.

  2- Soya tüketin

  Araştırmalar, güneşin yaşlandırma etkilerine karşı koruyucu olduğunu göstermiştir. Sadece 6 ay gibi kısa sürede cildin dış etkenlere karşı dayanıklılığının arttığı gözlenmiştir.

  3-Gözlerinizi kısmayın, okumakta zorlanıyorsanız gözlük takın

  Gözleri sürekli kısmak gibi tekrarlayan göz ve yüz hareketleri kırışıklıklara neden olur. Bu alışkanlıklarınızı unutun, güneşe çıkamıyorsanız güneş gözlüğü kullanın. Okumakta zorluk çekiyorsanız numaralı gözlük alın. Böylece göz çevresi kırışıklıklarından korunmuş olursunuz.

  4- Alfa-hidroxy Asitler (AHAs)

  Doğal meyve asitleri ölü cilt hücrelerinin temizlenmesini sağlar, çizgi ve kırışıklık oluşumunu önler. Kozmetik ürünlerinde ya da birçok meyvede bulunur.

  5- Yüzünüzü fazla yıkamayın

  Maryland Medical Center Üniversitesi Dermatologlarına göre, aşırı yüz yıkamak cildinizin üzerindeki doğal yağlı bariyeri temizleyerek, cildi nemsiz ve kırışıklıklara karşı daha hassas hale getiriyor. Bu nedenle yüzünüzü çok fazla yıkamayın. Kullandığınız sabun cildinizi nemlendiren ve koruyan özellikte olmalı, normal bir sabun yerine yüz temizleme ürünleri kullanın.

  6- Cildinize özen gösterin

  Cildinizin uzun yıllar parlak ve genç kalmasını istiyorsanız ilgi göstermeye başlamalısınız.Bu tavsiyeleri daha öncede duymuş olabilirsiniz ancak bu yazıyı okuduğunuza göre çok fazla uygulamadınız demektir. Bugünden başlayın.

  7- Kakao için kahve alın

  2006 yılında Journal of Nutrition'da yayınlanan bir araştırmaya göre araştırmacılar kakaonun cildi güneş yanıklarından koruduğunu, cilt hücrelerindeki sirkülasyonu hızlandırdığını, cildi daha yumuşak ve pürüzsüz yaptığını tespit etti.

  8- C vitamini kullanın

  C vitamini, UVA ve UVB ışınlarının zararlarından cildi koruyan, pigment problemlerini önleyen kollejen üretimini artıran özelliktedir. Çoğu araştırma, C vitamininin aynı şekilde cildin kırışmasını önlediğine inanıyor.

  9- Balık özellikle ton balığı yiyin

  Sadece ton balığı değil diğer soğuk su balıkları da protein bakımından zengindirler ve cildinizin parlak, sağlıklı görünmesini sağlarlar. Yale Dermatoloğu Nicholas Perricone, yağlı asitlerin parlak genç bir cilde sahip olmayı sağladığını, kırışıklıkları önlediğini belirtiyor. 2. 2
  rengigül
  Usta Üye

  --->: Yüzünüzün erken yaşta kırışmasını istemiyorsanız

  Reklam  yararlı bilgiler için sağolun ....+ Yorum Gönder
yüzün kırışmaması için ne yapılmalı,  yüzün kırışmaması için ne yapmalı,  yüzümüzün kırışmaması için ne yapmalıyız,  yuzun kirismamasi icin,  yüz kırışması
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi