Soğuk havalarda el,yüz,dudak bakımı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Soğuk havalarda el,yüz,dudak bakımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  yıldızçiçeği
  Usta Üye
  Reklam

  Soğuk havalarda el,yüz,dudak bakımı

  Reklam  Soğuk havalarda el,yüz,dudak bakımı

  Forum Alev
  yüzünüz kızarıyor ise :


  Cildiniz oldukça hassas ve tepkili. Nemlendirmeniz gerekiyor. Anti-allerjenik ürünler kullanın. Yüz temizliğinizde yağlı temizleyicileri tercih edin. Yüzünüzü temizledikten sonra yatıştırıcı bir losyon kullanın. Makyaj ürünlerinizi de nemlendirici özelliğe sahip olanlardan seçin ki cildiniz gün boyu zarar görmesin. Beslenmenizde havuç gibi beta-karoten yönünden zengin yiyeceklere, süt ürünlerine, lahanaya ağırlık verin. Alkol, kafein ve baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durun. Soğuğa çıkarken, yüzünüzü, bir atkı veya eşarp ile koruma altına alın.

  elleriniz kuruyor ise:

  Suyla her temastan sonra krem sürün. Buna vaktiniz yoksa veya unutuyorsanız en azından günde 2 kez (sabah ve akşam) kremleyin. Haftada bir kez bir kaç damla badem yağı ile masaj uygulayın. Dışarı çıkarken eldiven giyin. Ellerin sürekli kuru olmasının nedenlerinden biri de yanlış beslenmeden kaynaklanan lipid eksikliğidir. Bol bol balık ve kayısı tüketin.
  elleriniz çatlıyor ise:

  Suyla her temastan sonra mutlaka nemlendirici krem kullanın. Geceleri yatmadan önce zengin içerikli besleyici bir kremi ellerinize bolca sürün. Daha sonra pamuk bir eldiven giyin ve sabaha kadar çıkarmayın.  elleriniz kızarıyor ve kaşınıyor ise:
  Tamamen soğukla ilgili bir durum. Eldivensiz soğuğa çıkmayın. Hassas ciltler için hazırlanmış olan kremlerle ellerinizi nemlendirin. Banyodan sonra gül suyu ile gliserini karıştırarak ellerinize sürün.

  dudaklarınız kuruyor ise:


  Nemlendiricinizi yüzünüze uygularken dudaklarınızı unutmayın. Onların da beslenmeye ihtiyacı var. Gün içinde ise stick nemlendiricilerden faydalanın


  dudaklarınız çatlıyor ise:


  Dudaklarınızın üzerindeki ölü deriyi hafifçe peeling yaparak veya bir diş fırçası yardımı ile temizleyin. Daha sonra A vitamini içeren bir krem sürün. Gün içinde stick nemlendirici kullanın.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: soğuk havalarda el,yüz,dudak bakımı

  Reklam  İnsanların kış aylarında ciltlerine her zamankinden daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir.Havaların etkisi ve dış çevre kuruluk yapmakta ve insanların bu gibi durumlarda nemlendirici kullanması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
soğuktan ellerin kızarması
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi