Forum Kuralları

Konu Kapatılmıştır
Yudumla ve Bizden Duyurular Bölümünden Forum Kuralları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ACİL
  Özel Üye
  Reklam

  Forum Kuralları

  Reklam  Forum Kuralları

  Forum Alev
  Forum Kuralları


  1: Forum'da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda , Hack ile ilgili yazılar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar asla yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

  2: Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları her zaman değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

  3: Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlam'ına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

  4:Forumda flood yapmak (herhangi bir konuda 2'den fazla ard arda cevaplar yazmak) yasaktır.

  5: Forum içerisinde tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

  6: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. "yardım,acil, lütfen,help kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın yöneticiler tarafından silinir" (Seyirci Üye ve Yeni Üyeler e uyarı Daha üst Gruplar için BAN sebebidir.)

  7: Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Konuyu nereye açacağınızı bilmiyorsanız ilgili bölüm yöneticilerine Pm (Özel Mesaj) atarak irtibata geçiniz.

  8: Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz.

  9: Forum içinde ticaret yapmak yasaktır.Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.

  10: Yeni konu açmadan önce aynı konu hakkında açılmış bir başlık var mı bakınız ( ARAMA). Daha önceden açılmış bir başlıkla aynı konulu yeni bir başlık açmak yasaktır.

  11: Küfür veya hakaret içeren, adaba aykırı, porno veya adult resim,video ve parti logosu içeren avatar ve imza kullanmak yasaktır.

  12: Forum içinde Kredi kartı numarası, isim, cep telefonu numarası, adres gibi başkalarının kişisel özel bilgilerini vermek kesinlikle yasaktır.

  13: Kişisel tartışma şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kapatılır. Gerekirse üye(ler) forumdan süresiz uzaklaştırılır.

  14: İmza alanlarına, imza bölümündeki resim 50 Kb yi aşmamalıdır.

  15: Forumda yerli platformlarla ilgili ,digitürk,dsmart ile ilgili şifre,key ve link verilmesi (İllegal izlenmeye yönelik yazılar vs.) tamamen yasaktır.

  16: Forumalev veya başka bir forum adı ile üye olmak yasaktır.

  17: Forumda Mp3 1'den Fazla Partlı Linkler ( Part 1 , Part 2 vb gibi şeklinde.. ) full link ve Se-ri-al-k-e-y-cr@ck -film -gibi illegal paylaşımı yapmak yasaktır.

  18: Forum içerisinde MSN,Yahoo,Gmail,Mynet ve herhangi bir mail adresi vermek-istemek yasaktır..

  19: Forumalev.net, Üye kaydını silme, üye mesajları silme, ve üyeleri forumdan uzaklaştırma hakkını saklı tutar.

  20: Korku içerikli resim ve videoların verilmesi yasaktır..

  21: Forum içerisinde Öğrenci ders ve ödevlerinin paylaşımı yasaktır.

  22: Konulara verilen cevaplarda reklam ve üyeleri teşvik etmek amaçlı üyelik (forum,blog,portal vb..) gerektiren site linkleri vermek kesinlikle yasaktır. Ve BAN sebebidir!

  23: Konu tekrarı yasaktır. (Konu açmadan önce lütfen arama yapınız.)

  24: Konu başlıklarında extra işaretler kullanmak. ....Konu.... / <Konu> / Konu / vs işaretler Kullanmak. Ayrıca başlıklarda Türkçe Alfabe haricindeki harf kullanmak "вöуℓє ѕєν∂ιм" Gibi harfleri kullanmak yasaktır.

  25: Banlanan üyeler hakkında konu açmak ve yorum yapmak yasaktır.

  26: Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

  27. Konu Başlıklarını Tek kelimeden Oluşturmayın. Daha Uzun Cümleler Kullanın.

  28. Konulardaki cevap sayısı 10 cevabı geçmemelidir (Yorumlar buna dahil değildir).

  Güncelleme Tarihi: 25.08.2010
 2. 2
  ACİL
  Özel Üye

  --->: Forum Kuralları

  Reklam  29: Üye olan her üyenin yazdığı mesajların hakkı yönetimindir. Yönetim ister siler veya bırakır. Üye yazdığı mesajda hiçbir hakkı yoktur. Hiçbir Üye mesajım silinsin deme hakkına sahip değildir.

  (Kurala katılmayan arkadaşlar paylaşım yapmayı durdurup sağ üst köşedeki çıkış linkini kullansın lütfen)Konu Kapatılmıştır
forum kuralları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi