Ünlü Ressamların Eserleri Kimdir

+ Yorum Gönder
Eğitim ve Biyografi Bölümünden Ünlü Ressamların Eserleri Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Ünlü Ressamların Eserleri Kimdir

  Reklam  Ünlü Ressamların Eserleri Kimdir

  Forum Alev
  Ünlü Ressamların Eserleri

  Monet, Claude

  Monet, Claude(1840-1926)
  (14 Kasım1840 – 5 Aralık1926), Fransız empresyonist (izlenimci) ressam. Oscar-Claude Monet veya Claude Oscar Monet olarak da bilinir. İzlenimcilik terimi, Monet'nin İzlenim: Gün Doğumu adlı resminden gelmektedir. İzlenimcilik, modern resim sanatındaki ilk büyük devrimci harekettir. Monet, resimlerinde fırça darbeleriyle oluşturduğu değişik renklerde noktalarla istediği izlenimi uyandıracak renk ve ışık etkisini yaratmayı başarmıştır.

  Monet Claude tablolari 0.jpg

  Monet Claude tablolari 1.jpg

  Monet Claude tablolari 2.jpg

  Monet Claude tablolari 3.jpg

  Monet Claude tablolari 4.jpg

  Monet Claude tablolari 5.jpg

  Monet Claude tablolari.jpg
 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Ünlü Ressamların Eserleri

  Reklam  Nurgül Yeşilçay Tabloları

  İncilerin mi Döküldü Gülüm?


  incilerin-mi-dokuldu-gulum.jpg
  Kapak Kızı


  kapak-kizi.jpg

  Bahar


  bahar.jpg


  Kurbağa Prenses


  kurbaga-prenses.jpg
  __________________
 3. 3
  Hasan
  Özel Üye
  Bedri Baykam ((Kısa Bilgi ve Bazı Resimleri))

  Bedri Baykam 1957 yılında Ankara'da doğdu. İki yaşında resim yapmaya başladı. Altı yaşında Ankara, Bern ve Cenevre'de ilk eserlerini sergiledi. Harika çocuk olarak tanımlandığı 1960'lı yıllarda Avrupa ve Amerika'nın birçok sanat merkezinde sürekli olarak sergiler açtı, büyük ilgi gördü. İstanbul Fransız Lisesi'ne devam eden Bedri Baykam 1975 yılında Paris'e taşındı. Sorbonne Üniversitesi'nde işletme ve ekonomi tahsili yapan Baykam, bu fakülteden master aldı. Paris'te aynı süreç içinde L'Actorat isimli özel okulda aktörlük tahsili de yaptı.


  bedri-baykam-tablolari.jpg


  1980 yılında Amerika'ya taşınan sanatçı, 1984'e kadar California College of Arts and Crafts'de resim ve sinema eğitimi gördü. 1987 yılına kadar Amerika'da kalan Baykam, bu süre içinde de San Francisco, New York, İstanbul ve Paris'te birçok sergiler açmaya devam etti.


  1987'de atölyesini İstanbul'a taşıyan Baykam, bugüne kadar 71 kişisel sergi açtı, birçok grup sergisine katıldı, birçok kısa metrajlı film ve video filmleri çekti, kısa ve uzun metrajlı filmlerde aktörlük yaptı. Baykam'ın yayınlanmış onbir kitabı bulunuyor: "Boyanın Beyni" (1990), "27 Mayıs İlk Aşkımızdı" (1994), "Mustafa Kemaller Görev Başına" (1994 ), "Monkeys' Right To Paint" (Maymunların Resim Yapma Hakkı) (1994), "Ödünsüz Laik Türkiye" (1995),"Geçici Anlar, Kalıcı Tatlar" (1996), "Gözleri Hep Üzerimizde" (1996), "Dönemin Rengi" (1997), "68'li Yıllar-Eylemciler" (1998), "68'li Yıllar-Tanıklar" (1999), "Maymunların Resim Yapma Hakkı" (Monkeys' Right To Paint'in Türkçesi) 1999, "Küba ve Binyılın Süvarisi Che" (2000)


  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin aktif üyelerinden olan sanatçı, aynı zamanda Plastik Sanatlar Derneği'nin de kurucularından ve bu dönem de 2. başkanı. Sosyal demokrat üç partinin birleşmesini sağlamak amacıyla kurulan Taban Operasyonu hareketini, çeşitli demokratik kitle örgütleri başkanları ile beraber örgütleyen ve yönlendiren Baykam, 1995 yılı CHP kurultayında, CHP Parti Meclisi Üyeliğine seçildi ve bu göreve üç sene boyunca devam etti. Daha önce Tempo, Siyah-Beyaz, Cumhuriyet, Aydınlık ve Akşam'da köşesi olan ve üç yıl boyunca "Dönemin Rengi" isimli bir kültür tartışma programını Prima TV'de hazırlayan ve sunan Baykam, Artist-Skala sanat dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapıyor.


  1999 Aralık ayında, 40 yıllık sanat serüvenini ele alan retrospektif sergisi İstanbul'da, AKM'de açıldı. Amerikalı yönetmen Stefan R. Svetiev'in "This Has Been Done Before" isimli filmi, sanatçının tüm kariyerini ve siyasi yaşamını ele alan bir belgesel olarak aynı süreçte tamamlandı. Boyut Yayın Grubu aynı vesileyle Baykam'ın tüm dönemlerini biraraya getiren 480 sayfalık, "I'm Nothing But I'm Everything" isimli geniş monografiyi yayınladı.


  1997 Mayıs ayında gazeteci Sibel (Yağcı) Baykam ile evlendi. Ocak 1999'da çiftin Suphi adını verdikleri oğulları oldu.
 4. 4
  Hasan
  Özel Üye
  Emİne Acar Tablolari

  emine-acar-bursa-cumalikizik.jpg

  Bursa Cumalıkızık


  emine-acar-rize-ayder-yaylasi.jpg

  Rize Ayder Yaylası


  emine-acar-1885-bursa.jpg

  1885 Yılı Bursa

  emine-acar-egirdir-gokdere-koyu.jpg

  Eğirdir Gökdere Köyü

  emine acar gelincikler.jpg

  Bursa Ev

  emine acar bursa ev.jpg

  İstanbul Ortaköy Camii


  emine-acar-antalya-batik-kent-likya.jpg

  Heybeliada


 5. 5
  Hasan
  Özel Üye
  Katsushika Hokusai Resimleri..!!

  Katsushika Hokusai Resimleri 0.jpg

  Katsushika Hokusai Resimleri 1.JPG

  katsushika-hokusai-resimleri-2.jpg


 6. 6
  Hasan
  Özel Üye
  Jean Baptiste Cameille Resimleri

  Jean Baptiste Cameille Resimleri 0.jpg

  Jean Baptiste Cameille Resimleri 1.jpg

  jean-baptiste-cameille-resimleri-2.jpg

  Jean Baptiste Cameille Resimleri.jpg


 7. 7
  Hasan
  Özel Üye
  Murillo Resimleri...

  madonna-with-a-napkin-1665-1666.jpg
  Madonna with a Napkin. 1665-1666

  st-justa-st-rufina-1665-1666.jpg

  St. Justa and St. Rufina. 1665-1666

  st-leander-st-bonaventura-1665-1666.jpg
  St. Leander and St. Bonaventura. 1665-1666

  the-vision-to-st-francis-at-porziuncola-c-1667.jpg
  The Vision to St. Francis at Porziuncola. c. 1667

  angel-rescues-st-peter-from-prison-c-1667.jpg
  Angel Rescues St. Peter from Prison. c. 1667


  St Thomas Villanueva Giving Alms c 1668.jpg
  St. Thomas Villanueva Giving Alms. c. 1668

  two-peasant-boys-c-1668-1670.jpg
  Two Peasant Boys. c. 1668-1670

  three-boys-c-1668-1670.jpg
  Three Boys. c. 1668-1670

  flower-seller-c-1668-1670.jpg
  Flower Seller. c. 1668-1670

  A Girl and Her Duenna c 1670.jpg
  A Girl and Her Duenna. c. 1670

  virgin-child-c-1670.jpg
  Virgin and Child. c. 1670

  the-return-of-the-prodigal-son-1670-74.jpg
  The Return of the Prodigal Son. 1670-74

  The Toilette c 1670 1673.jpg
  The Toilette. c. 1670-1673

  the-little-fruit-seller-c-1670-1675.jpg
  The Little Fruit Seller. c. 1670-1675

  The Assumption of the Virgin 1670.jpg
  The Assumption of the Virgin. 1670s


 8. 8
  Hasan
  Özel Üye
  Leonardo da Vinci (1452 - 1519)

  (Vinci, Floransa yakınları, 1452 Cloux Şatosu-Bugün Clos Luce, Amboise yakınları, 1519) İtalyan ressam, Heykeci, Mühendis, Mimar ve Bilgin. Floransa senyörlüğünün noteri Ser Piero‘nun evlilik dışı oğluydu. 1469‘da yanına girdiği Verrochio‘dan heykel ve resim sanatlarını öğrendi. 1472‘de Floransalı ressam kütüğüne yazıldı. 1481‘in sonu yada 1482‘nin başına değin Floransa‘da yaşadı. Bu dönemde yaptığı Muştulama (Uffizi) ve Ginevra Benci‘nin portresi (National Gallery of art Washington) gibi resimler, floransa estetiği ve inceliğinin genç sanatçıyı ne kadar etkilemiş olduğunu gösterir. Milano‘ya gittiği için yarım bbıraktığı Müneccim Kralların tapınmasında (Uffizi), Leonardo dönemin sanat sorunlarına kişisel çözümünü getirir;Sfumato ile Çevre çizgileri, ve Plastik kitleler, yüz ifadelerinin anlam kazandığı daha anlamlı daha şiirsel yeni bir gerçekçilik içinde erir. 1482‘de Leonardo Milano‘ya, Ludovica Sforza‘nın sarayına gitti ve ona askeri mühendis, mimar, ressam ve heykelci olarak hizmet etmeyi önerdi.Dük, Leonardo‘ya şenlikleri düzenleme görevini verdi. Ayrıca babası Francesco Sfarzo‘nun at üstünde dev boyutlu (yaklş. 8m yüksekikte) bir heykelini sipariş etti. Vinci bu jeykel üstünde 16 yıldan daha fazla bir süre çalıştı, ancak heykel bir türlü dökülemedi.Leonardo, Milano ve Pavia Katedrallerinin yapımı üzerine tartışmlara katıldı. Bir yandanda resim konusundaki araştırmalarını sürdürdü. Kayalıklı Meryem Ana (Louvre), adlı yapıtında dağınık ışık kullanarak konuya değişik bir görünüm kazandırmayı artık kesinlikle başarmıştı; bu sanatçının başlıca kaygılarından biriydi. 1496-1498 arasında S. Maria della Grazie‘nin yemekhanesi için, başyapıtlarından biri olan Son Yemek‘i gerçekleştirdi. Kompozisyonu düzenli ve bakışımlı olan bu yapıtta çok yoğun bir duyarlılık sezilir.
  Bu çalışmalara koşu olarak Leonardo öğretisini kurumsal temeller üzerine oturtmak için yoğun bir araştırma ve bilgi toplama çalışmasına girişti. Perspektif, amatomi, mekanik üzerine yaptığı incelemelerin art arda yayımlanmasını tasarlıyordu, ama bu isteği bir türlü gerçeleşemedi. El yazmaları yayımlanıncaya kadar yapıtları gizli kaldı. Leonardo yeryüzü ile gökyüzünü, güneşten yayılan ışıkla hayat kazanan ve doğa ggüçlerinin durmak bilmez mücadelesiyle çalkalanan bir evren içinde birleştiren eksiksiz bir kozmoloji tasarlamıştı.
  1499‘da Milano Dukalığı düştüğü zaman, Leonardo bütün İtalyaya adını duyurmuştu. Mantova‘ya gitti ve burada Este Ailesinden isabella‘nın portresini yaptı; sonra Floransa‘ya döndü. Bu dönemde geniş bir yankı uyandıran yapıtlar gerçeleştirdi; Azize Anna adlı tablosunun tasşağı ışık gölge oyunlarıyla sağlanmış titiz bir renk birliğini yansıtan la Gicondo portresi, Palazzo Vecchio daki büyük kurul salonunu süsleyen teknik açıdan başarısız duvar resmi Anghiari savaşı.

  XV. yy. Floransa sanatının tüm özlemlerinin mirasçısı olan Leonardo, yüzyılın araştırmlarına dahice bir çözüm getirdi. Resimde ışık gölge oyunlarının egemenliğini ve tonların ustaca kullanımıyla figürlere biçim kazandırabileceğini kanıtladı; heykel ve mimarlıkta ise anlatım kaygısının yeniden ağır basmasını sağladı. Desenleri kimikez bilimsel bir kesinliği, kimi kez‘de eşsiz bir hayalgücünü yansıtır. Şaşılacak kadar çeşitli konuları işleyen ve genellikle dikkate değer bir edebi nitelik taşıyan çok sayıdaki yazılarının büyük bir bölümü günümüze uzanmıştır; buna karşılık desen defterleri bir ölçüde sanatçının ilgizisliğinin bir ölçüdede mirasçılarının ihmalciliğiinin kurbanı olmuşlardır. Leonardo XVI. yy.dan başlayarak bir çeşit ‘sihirbaz‘ olarak görülüyordu; çoğu kaybulmuş ve yarım kalmış olmasına rağmen, yapıtının taşıdığı anlam çok büyüktür.

  Leonardo da Vinci tablolari 0.jpg

  Leonardo da Vinci tablolari 1.jpg

  Leonardo da Vinci tablolari 2.jpg

  Leonardo da Vinci tablolari.jpg


 9. 9
  Hasan
  Özel Üye
  Picasso Eserleri

  picasso-eserleri-0.jpg

  picasso-eserleri-1.jpg

  Picasso Eserleri.jpg


+ Yorum Gönder
ressamların eserleri,  ünlü ressamlar ve eserleri,  ünlü ressamların eserleri,  ressam eserleri,  ünlü bir ressamın eseri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 12 kişi