Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ENGİN
  Özel Üye
  Reklam

  Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak

  Reklam  Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak

  Forum Alev

  Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak
  İngiltere merkezli telekomünikasyon araştırma kuruluşu The Mobile World tarafından yapılan araştırmada, özellikle Çin, Hindistan ve Afrika'da cep telefonu satışlarının patlamasıyla küresel kullanıcı sayısının, bu yıl içerisinde 3 milyarı aşacağı tahmininde bulunuldu.

  Cep telefonu kullanımının yaygınlaşmasında fiyatların ve arama maliyetlerinin düşmesinin önemli rol oynadığı belirtilen raporda, bu yıl üretilen cep telefonlarının yüzde 65'inin, yeni gelişmekte olan piyasalarda satılacağı tahmiminde bulunuldu.

  Raporda, ABD'li Motorola ve Finlandiyalı Nokia gibi sektör devlerinin satışları artırmak için ucuz modeller geliştirmeye ağırlık vermesiyle, günlük geçinecek geliri zor bulan Brezilya'nın ünlü “teneke mahalleleri” gibi Üçüncü Dünya ülkelerinin varoşlarındabile cep telefonu kullanımının hızla tırmandığı belirtildi.

  Cep telefonu abonelerinin sayısının zaman içinde hızlanarak arttığına dikkat çeken Mobile World kurucularından John Tysoe, ilk 1 milyar abone sayısına 20 yılda ulaşıldığını, bu rakamın ikiye katlanmasının ancak 40 ay (3 yıl 4 ay) sürdüğünü, 3 milyar sınırının aşılması için ise sadece 2 yılın yeteceğini vurguladı.

  6,5 milyar kişinin yaşadığı dünya üzerinde, cep telefonu satışlarının bu yıl içerisinde 3 milyarı aşmasıyla her iki kişiden biri cep telefonu kullanıcısı olacak.

  www.teknolatte.com 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Cep telefonu kullanıcısı, 3 milyarı aşacak

  Reklam  3 milyarı aşmıştır artık çünkü bir insan hayatı boncu onlarca kullanıyor yada on yıl boyunca en az 3-5 adet kullandık eskiden akıllı olmayan şimdilerde akıllı olan bir dönem resimli mesaj gönderen sonra renkli ekran falan derken almadık telefon bırakmadık+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi