Evde elektrik üret devlete sat

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Evde elektrik üret devlete sat ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Evde elektrik üret devlete sat

  Reklam  Evde elektrik üret devlete sat

  Forum Alev


  'Güneş enerjisiyle evinde elektrik üret, alım garantili olarak devlete sat'.

  Enerji Bakanlığı güneş enerjisiyle elektrik üretimi için yol haritasını belirledi. Fiyat ve uygulanacak teknoloji için yasal düzenleme bekleniyor.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaşanan enerji sıkıntısını aşmak "evinde güneş enerjisiyle elektrik üret-fazlasını devlete sat" modeline ilişkin eylem planı hazırladı. Buna göre fiyat ve uygulanacak teknoloji için yasal düzenleme yapılacak, lisans başvurularına rüzgar enerjisinden sonra "güneş enerjisi" de eklenecek, güneş enerjisi potansiyelinin değerlendirilmesi için yönetmelik hazırlanacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) başvurular için tarih ilan edecek. Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) konuyla ilgili değerlendirmesini EPDK'ya bildirecek.
  HER EVE GÜNEŞ PİLİ
  Vatandaşlar isterlerse evlerinin üzerine güneş pili koyabilecek. 500 kilovat saate kadar şirket kurmadan enerji üretebilecek vatandaşlar, ihtiyaç fazlası elektriği devlete satabilecek. Bir evin ortalama elektrik ihtiyacının 3 kilovat saat olduğu dikkate alındığında, bir vatandaş güneş piliyle 40 daireli 4 apartmanın ihtiyacını karşılayabilecek. Portekiz, İtalya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İspanya'da güneş enerjisine yapılan yatırımlarda alım garantili teşvik süreleri 15- 25 yıl arasında değişiyor. Avustralya, Japonya, İsrail ve ABD güneş enerjisinden yararlanan ülkelerin başında geliyor. İsrail'de güneş enerjisiyle her yıl 300 bin ton petrole eşdeğer enerji sağlanıyor. Türkiye'nin yıllık güneş enerjisi potansiyeli ise 380 milyar kilovat saat düzeyinde.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Evde elektrik üret devlete sat

  Reklam  bu işi devlet yapsa deseki al kardeşim sana gerekli teçhizat sen bana öde 20 yıl ödemiş olalım fatura ödeyeceğimize onu öderiz dışarıya bağımlı olmayız kendi elektiriğimizi üretmiş oluruz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi