Beyin göçü paneli

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Beyin göçü paneli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Beyin göçü paneli

  Reklam  Beyin göçü paneli

  Forum Alev


  Türkiye’de beyin göçü yüzünden her yıl yüzlerce başarılı gencin, yurt dışına yerleştiği gerçeği ile hareket eden Genç MÜSİAD, yetişmiş insan gücü hareketi olarak da ifade edilen ‘Beyin Göçü’nü ve ‘Beyin Göçü’nün önüne geçilmesi için yapılması gerekenleri masaya yatıracak. Genç MÜSİAD’ın Beyin Göçü Paneli’ne Neva Çiftçioğlu ve Yunus Çengel Katılıyor.

  İlgisizlik ve imkânsızlık sebebiyle, çalışmalarını yurtdışında yürüten ve alanlarında önemli çalışmalara imza atmış olan Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu (NASA - Uzman) ve Prof Dr. Yunus Çengel (Nevada Üniversitesi - Direktör), Genç MÜSİAD’ın düzenlediği “Beyin Göçü” paneline konuşmacı olarak katılıyor.

  Panele, Çiftçioğlu ve Çengel’in yanı sıra; Akdeniz Ülkeleri Enerji Şirketleri Birliği Petrol ve Gaz Bölüm Başkanı Dr. Sohbet Karbuz, Osmangazi Üniversitesi TEKAM Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya, Nevada Üniversitesi Endüstriyel Etüt Merkezi Direktörü Prof Dr. Yunus Çengel, Amerika Uzay ve Havacılık Dairesi’nden (NASA) Doç Dr. Neva Çiftçioğlu ve TÜRKSAT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Kaplan konuşmacı olarak katılacak.

  14 Mart 2008 Cumartesi günü saat 10:00’da MÜSİAD Genel Merkez binasında kahvaltılı olarak yapılacak olan panelde Genç MÜSİAD Başkanı Seyyid Mahmud Nebati’de bir konuşma yapacak.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Beyin göçü paneli

  Reklam  beyin göçü denen şey tamamen ekonomik sebeplerle gidenler yada çok parası olanların daha uygun şartlarda eğitim almaları sonucunda ortaya çıkan şey+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi