Uzayda neler yapılır?

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Uzayda neler yapılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Uzayda neler yapılır?

  Reklam  Uzayda neler yapılır?

  Forum Alev
  Uzayda uçan halıya binen astronot

  Japon astronot uzayda akla gelmedik şeyler yapacak. Görevlerin içinde uçan halıya binmek bile var!

  Uluslar arası uzay istasyonuna bir laboratuar kuran Japonların, bu laboratuarda görev alacak astronot Koichi Wakata'dan beklentileri çok büyük. Tam 597 bin kişi arasından özenle seçilen Wakata uzay boşluğunda Japon halkından gelen ve uygulanabilir bulunan 16 farklı garip eylemi gerçekleştirecek.
  Japon Hava Araştırmaları Ajansı JAXA, Japon halkına uzaydaki astronotlarının yapmasını istedikleri değişik aktiviteleri sordu. 7'den 70'e yüzlerce kişi ortaya tam 1597 farklı aktivite önerisi attı. JAXA bunlardan sadece 16'sını uygulanabilir buldu. Wakata uzay istasyonundaki görevini sürdürürken, diğer yandan boş vakitlerinde bu 16 farklı eylemi gerçekleştirecek ve sonuçlarını gözlemleyecek.
  Wakata'nın gerçekleştireceği eylemler arasında içinde su bulunan bir balonu patlamak, göz yaşı dökmek, giysi katlamak, şınav ve mekik çekmek ve altına bir halı sererek yer çekimsiz ortamda uçan halıya binmek de yer alıyor.

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Uzayda neler yapılır?

  Reklam  uzayda henüz hiç bir şey yapılmaz insan bir takım şartları sağlarsanız yaşabiliyor örneğin hava örneğin yer çekimi bunlar olmazsa olmaz çok zorlamamak lağzım sanki:)+ Yorum Gönder
uzayda neler yapılır,  uzayda ne yapılır,  uzayda neler yapılıyor,  uzayda neler yapılır,  uzayda. neler. yapilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi