GeoBulb II: Uzun Ömürlü Led Ampul

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden GeoBulb II: Uzun Ömürlü Led Ampul ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  GeoBulb II: Uzun Ömürlü Led Ampul

  Reklam  GeoBulb II: Uzun Ömürlü Led Ampul

  Forum Alev
  Geleneksel ampuller parlak ışık vermesinin yanında yüksek güç tüketimi gösteriyorlar. Bu nedenle çoğu evde floresan aydınlatma çözümleri görmek mümkün. Teknolojinin bu alanda yaptığı çalışmalarla, verimlilikte yarış halinde olan rakip aydınlatma çözümleri olarak karşımıza; OLED, Compact Fluorescent Light (CFL) ampuller ve son zamanlarda el fenerlerinde sıkça gördüğümüz birçok LED'in bir araya gelerek oluşturduğu LED ampuller çıkıyor.
  LED ampuller yüksek enerji verimlilikleri, uzun ömürleri ve iyi dereceki parlaklıklarıyla tanınıyorlar. 60 watt gücündeki bir ampule denk ışık veren GeoBulb II aynı iş için sadece 7.5 watt tüketiyor. Bunun yanında kullanım ömrü 30,000 saat. Elbette bunların bir bedeli var, led ampulün fiyatı 120 dolar.

  Gelecek için led ampullerin önemli bir potansiyeli var ancak şimdilik üretim maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle fazla eve giremeyek gibi gözüküyor.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: GeoBulb II: Uzun Ömürlü Led Ampul

  Reklam  ampul sanki zamanın dışından bir cihaz gibi duruyor tasarım çok güzel uzun ömürlü oluşuda tercih edilebilir diğer bir neden olara gösterilebilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi