Lazer Dikiş Acısız ve Hızlı İyileştiriyor

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Lazer Dikiş Acısız ve Hızlı İyileştiriyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Lazer Dikiş Acısız ve Hızlı İyileştiriyor

  Reklam  Lazer Dikiş Acısız ve Hızlı İyileştiriyor

  Forum Alev
  Konuya girmeden önce "lazer dikiş" diye bilinen tekniği açıklamakta fayda var. Halk arasında "Lazer dikiş" adıyla duyduğumuz uygulama aslında lazerle ilgisi olmayan cilt altı dikiş tekniği anlamına geliyor. Cilt altında gerçekleştiği için de iz kalmıyor.


  Lazer kullanarak yapılan bir dikiş tekniği tıpta henüz kullanılmıyor. Şu anki uygulamalarda lazer, birleştirmek veya dikmek için değil kesmek için kullanılıyor.

  Konuya dönersek, bilim-kurgu filmlerinde rastlayabileceğimiz bir uygulama gerçek oldu diyebiliriz. Tel Aviv Üniversitesi'nden araştırmacılar, lazeri dikme ve birleştirme amaçlı kullanmayı başardılar. Yaraların lazerle kapatılması geleneksel yönteme göre daha iyi sonuç veriyor. Bu sayede su geçirmez olan yara daha hızlı da iyileşiyor.

  Tekniğin uygulaması lazer sıcaklığının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesiyle gerçekleşiyor. Hastaların konuya bakışı yaranın hızlı iyileşmesi ve uygulamanın daha az korkutucu olması açısından olumlu yönde.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Lazer Dikiş Acısız ve Hızlı İyileştiriyor

  Reklam  lazer ile kesmek mantıklı geliyor ama dikmek nasıl oalcak belki teorik yada pratik açıdan eksik bilgi sahibi olunca insan idrak edemiyor ama bıçaksız her şekilde güzel olacak+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi