Gerçek bir Denizkızı!

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Gerçek bir Denizkızı! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Gerçek bir Denizkızı!

  Reklam  Gerçek bir Denizkızı!

  Forum Alev

  Teknoloji onu Denizkızı yaptı!

  Yeni Zellanda'dan bir mucize hikayesi. Bir başka ifadeyle 'gerçek' bir denizkızının hikayesi.

  Daha çok küçükken iki bacağını kaybeden ve özel efektleriyle Oscar almış bir filmin teknik ekibi sayesinde denizkızına dönüşen bir kadın, Nadya Vessey. Yeni Zellanda'da Auckland kentinde yaşayan Nadya, geçirdiği bir hastalık yüzünden doktorların bacaklarını kesmek zorunda bırakılan ve her şeye rağmen inatla yaşama tutunan bir kadın.

  Küçük bir çocuk ona bacaklarına ne olduğunu sorduğunda cevabı hazırmış; "Denizkızıydım ben eskiden".

  Nadya'nın yazdığı bir mektup bir anda hayatını değiştirdi. Yüzüklerin Efendisi filmleriyle 'en iyi özel efekt' Oscar'ını alan ve Yeni Zellanda'da Wellington'da bulunan Weta Workshop'a kendisine denizkızı kuyruğu yapması için talepte bulunan kadın, bunu aslında gerçekleşmeyecek bir hayal olduğunu sanıyordu. Ama yine de isteiğini yazdı mektupta ve umutla umutsuzluk arası duygularla gönderdi.

  Sadece Yüzüklerin Efendisi'yle değil, Narnia Günlükleri ve King Kong gibi filmlerin de efektlerini yapan ekip, Nadya'nın bu ilginç isteiğini gerçekleştirmekte gecikmedi. Ona tam da Nadya'nın istediği gibi bir kuyruk yaptı.

  Üzeri desenli çorapla kaplanmış kuyruk, denizkızı motifleriyle çizildi.
  "Prostetik prostetiktir.Ama vücudunuz yine de içinde rahat ediyor.Ve inanın onu bir parçanız gibi görmeye bsşlıyorsunuz" diyor havuzda kuyruğuyla yüzerken, Nadya.
  Mucizelere inanmak gerektiğini de sözlerine ekliyor.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gerçek bir Denizkızı!

  Reklam  allah kimseyi hiç bir uzvuyla imtihan etmesin muhakkak kaybedince anlar insan değerini fakat doğuştan yada sonrdan olmayınca bir yada bir kaç uzvunuz hayatı kolaylaştırmak adına yapılabilecek şeylere bakmak lağzım+ Yorum Gönder
gerçek deniz kızı,  denizkizi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi