Nesli tükenen hayvanlar klonlanacak

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Nesli tükenen hayvanlar klonlanacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DereeN
  Usta Üye
  Reklam

  Nesli tükenen hayvanlar klonlanacak

  Reklam  Nesli tükenen hayvanlar klonlanacak

  Forum Alev
  Doğada sadece bir kaç örneği kalan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya bulunan kuzey beyaz gergedanının yok oluşunu önlemek konusunda son adım olarak bilim adamları tarafından çığır açacak bir klonlama yöntemi kullanılacak.

  İngiliz The Independent gazetesi, 4 günde ikinci kez kapak sayfasını klonlama konusuna ayırdı. Gazete, 14 Nisan'da kapak yaptığı klonlamayla ilgili haberin devamı niteliğindeki haberde, İngiliz bilim adamlarının gergedanın genlerini muhafaza etmek için hayvanın deri hücrelerini yakın bir kuzeni olan güney beyaz gergedanının embriyolarıyla birleştireceklerini duyurdu.

  Ortaya çıkacak canlı iki alt-türün de hücrelerinin karışımından oluşacağı bildirilirken, bilim adamları ortaya çıkacak yavrunun kuzey beyaz gergedanının sperm ve yumurtalarını üreteceği konusunda umutlular.

  Gerçekleştirilecek deneyin başarılı olması durumunda, biologlar avlanma ve doğal ortamını yitirme sonucu nesli tükenmek üzere olan diğer hayvanlara da bu tekniği uygulamayı umut ediyorlar.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Nesli tükenen hayvanlar klonlanacak

  Reklam  bu klanlama denen şey bunun için yapılabilir bence iyide olur bir faydası olmuş olur eskiden meşhurdu klonlama olayları şimdilerde sesi soluğu çıkmıyor bir çok ülkede yasak olduğu biliniyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi