Nokia'dan yeni telefonlar

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Nokia'dan yeni telefonlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  WebStyle
  Özel Üye
  Reklam

  Nokia'dan yeni telefonlar

  Reklam  Nokia'dan yeni telefonlar

  Forum Alev
  Nokia 8600 Luna, 6500 Classic ve Slide Bunlardan ilki lüks sınıfına girebilecek 8600 Luna; diğer ikisi ise orta segmente hitap eden 6500 classic ve 6500 slide. Nokia 8600 Luna, Nokia 8800 serisinin devamı gibi görünüyor. 2" büyüklüğünde TFT ekranı, quad-band GSM, EDGE, GPRS desteği var. Üst seviye olarak nitelendirilen bu telefonda hafıza genişleme slotu maalesef yok. Artık cep telefonları için üretilen 8 GB'lık microSD kartlardan bahsederken, 128 MB'lık dahili hafıza biraz komik kaçıyor doğrusu.


  Nokia 8600 Luna'nın diğer anahtar özellikleri şöyle:
  • 2 MP çözünürlüklü fotoğraf makinası + kamera
  • 143gr ağırlık
  • MP3/AAC/AAC+ oynatıcı
  • 2" büyüklüğünde TFT ekran
  • MicroUSB bağlantı portu
  • Bluetooth ve FM radyo
  • 128 MB dahili hafıza (Hafıza kartı slotu yok)
  Şu anda sadece İngiltere'de satılıyor olsa da, çok kısa süre içerisinde cep telefon üreticilerin cennet pazarı olan ülkemize gelmesi uzun sürmez. Fiyat olarak tahmini 700 Euro biçilmiş. Bugünkü kur ile (1 Euro = 1.7790 YTL) 1245 YTL yapıyor. Fakat biz onu 1400 YTL olarak tahmin edelim
  Diğer 2 telefon ise 6500 Classic ve 6500 Slide. 6500 Classic, klasik yapıda ve 9.5mm kalınlığında. Dual-band 3G desteği ve quad-band GSM, GPRS ve Edge desteği bulunuyor. Buna ek olarak S40 kullanıcı arabirimine sahip. Led flash özellikli 2 MP kamera, 1 GB dahili hafıza, MicroUSB bağlantısı bulunuyor. Bu modelde yine genişletilebilir hafıza yok. Ekran büyüklüğü ise 2".
  Nokia 6500 Classic.
  Nokia 6500 Slide ise, sürgülü kapağa sahip. Classic'den farklı olarak 3.2 MP kameraya (Carl Zeis optik) ve genişletilebilir hafıza sahip (MicroSD). Ekran büyüklüğü ise 2.2".
  Nokia 6500 Slide
  Fiyatlarının sırasıyla 340 ve 370 Euro olması bekleniyor.
  Gördüğünüz gibi, yine klasik Nokia çalışmaları ile karşı karşıyayız: Mesela Nokia 6500 Classic'de genişletilebilir hafızanın neden olmadığının mantıklı bir açıklaması olmalı. (1 GB dahili hafıza olması geçerli cevap değil; o zaman tüm cep telefonlarının dahili hafızasını büyük tutmalı).
  Türkiye'deki cep telefon pazarının lideri bildiğiniz gibi Nokia ve bu yeni modellerin de mutlaka hitap edeceği bir kesim olacak. Özellikle 8600 Luna serisinin.  Nokia'nın 6110 Navigator modeli Barselona'da tanıtıldı...

  Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia, Barselona'daki 3GSM Kongresi'nde, geniş bir kitleye hitap eden navigasyon özellikli cep telefonu Nokia 6110 Navigator'ı tanıttı. Nokia 6110 Navigator'daki entegre GPS, harita, rota ve navigasyon hizmetlerine anında ve kolay erişim sağlıyor.

  Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Barselona'da düzenlenen 3GSM Kongresi'nde, geniş kitlelere hitap eden navigasyon özellikli cep telefonu Nokia 6110 Navigator'ı tanıttı. Yeni Nokia 6110 Navigator, GPS (Global Positioning System / Küresel Konumlandırma Sistemi) ve AGPS (Assisted Global Positioning System / Destekli Küresel Konumlandırma Sistemi) işlevleri ile, hareket halinde sürekli bağlantıda kalma özelliğini kompakt bir cihazda buluşturuyor.

  Nokia 6110 Navigator'daki eksiksiz navigasyon deneyimi, entegre haritalara, rotalara ve navigasyon hizmetlerine tek tuşla ulaşılmasını sağlıyor. Nokia 6110 Navigator ile kullanıcılar, bulundukları yeri haritada kolayca görebiliyor, mekan arayabiliyor, rota belirleyebiliyor ya da yakınlardaki restoranlar, oteller ya da mağazalar gibi noktaları bulabiliyorlar. Her ayrıntıyı içeren 3 boyutlu navigasyon özelliğiyle Nokia 6110 Navigator, belirli bir noktaya araçla ya da yaya olarak ulaşmanın en kolay yolunu sunuyor. Sesli rehber ile verilen net yönergeler ve yön okları da hedefe en hızlı şekilde varmayı sağlıyor.

  Nokia 6110 Navigator'da yerel harita, hafıza kartına önceden yüklenmiş oluyor ve böylece kullanıcılar navigasyon hizmetinden hemen faydalanmaya başlayabiliyor. Ek haritalar ve içerikler de (örneğin trafik bilgileri, hava tahminleri, gezi rehberleri) ayrıca online olarak satın alınabiliyor. Alınan ek haritalar, Nokia Map Manager uygulaması kullanılarak, cep telefonuna kolayca aktarılabiliyor. 2. 2
  immortalRapu
  Yeni Üye

  --->: Nokia'dan yeni telefonlar

  Reklam  süper telefolar ama yaaa
  ellerine saglık+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi