Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir

  Reklam  Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir

  Forum Alev
  Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir?

  Anıların, kişinin kendisi hakkında bilgi ve yaşamında kesitler verilmesi nedeniyle zaman zaman günlük gibi yazı türleri ile karıştırıldığı olmaktadır.

  Anı, kişinin kendi hayatında yaşadığı olayları kaleme aldığı yazı türüdür. Diğer bir deyişle kişinin hatıralarını kaleme almasıdır. Bu nedenle bu yazı türlerine hatıra da denilmektedir.

  Günlük, kişinin gün be gün yaşadıklarını düzenli olarak tarihleyerek tuttuğu yazı türüdür.

  Anı ve günlük, ikisinde de kişinin hayatından kesitlere yer verilir, yaşadıkları anlatılır.

  Anı ve günlük, yine ikiside tarih bazlı tutulan notlar oldukları için araştırmacıların ilgi odağıdırlar.

  Günlük, gün be gün not alınarak, o gün yaşananların tutulduğu yazı türüdür. Anı ise üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun hatırlandığı takdirde geçmiş tarihli bir olayın kaleme alınabilmesinden doğan yazı türüdür.

  Günlükler, o an hala yaşanmaya devam eden olaylara yer verirler. Anılar ise yaşanmış ve bitmiş olayların sonradan kaleme alınmasıdır.

  Günlük, yaşanılan her ne ise kişiye hissettirdiği duygular henüz taze iken kaleme alınır. Anı ise bundan ziyade olayın yaşadığı anki duyguları hissedemiyor olsa bile kişinin hafızasında yer etmiş olan olayın yalın hali ile kaleme alınmasıdır.

  Günlüklerde yaşanılanların yanı sıra o anki düşünceler daha çok ağır basar. Anılar olayın anlaşılmasını amaçladıkları için düşüncelerden ziyade olayın detaylarına daha çok yer verilir. 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Anı ve günlük arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir

  Reklam  Günlük her zaman yazılan ve o gün akılda kalan her türlü olayların kaleme alınması demek iken, anı hoşa giden ve unutulmak istenmeyen bazı olayların hatıra olarak kaydedilmesi demektir.+ Yorum Gönder
aktif taşıma ile endositoz arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir,  aile bireyleri arasındaki benzerlikler ve farklılıklar ile ilgili şiir,  aile bireyleri arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir,  aile bireyleri arasindaki benzerlikler ile siirler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi