Konferans planı nasıl hazırlanır

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Konferans planı nasıl hazırlanır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Konferans planı nasıl hazırlanır

  Reklam  Konferans planı nasıl hazırlanır

  Forum Alev
  (a) Hitap cümlesi.
  (b) Konunun sunuluşu.
  (c) Konferansın amacı.
  (ç) Konunun açılması ve anlatılması.
  (d) Sonuç.
  (e) Sorular ve cevaplar.
  Konuşmaya, konferansı düzenleyenlere ve dinleyicilere saygı bildiren ve iltifat edici sözlerle başlanmalıdır. Sonra konunun çerçevesi çizilmeli ve ortaya konmalıdır. Bundan sonra konuşmacı, amacına göre konusunu açmalı, o konudaki çeşitli görüşleri kırıcı ve tahkir edici olmayan ifadelerle belirtmelidir.
  Konuşmacı, bayağı ve argo sözler kullanmaktan kaçınmalıdır. Zaman zaman canlı örnekler ve fıkralarla, konuşma tarzının değiştirilmesiyle, ses tonuna verilecek iniş ve çıkışlarla dinleyicilerin dikkatini ve ilgisini uyanık tutmaya çalışmalıdır.
  Konferansta bir konunun bütün yönlerinin ve ayrıntılarının verilme-sinin mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Konuyu fazla dağıtmak, dinleyicinin konuşmayı takip edememesine neden olur. Çok fazla ayrıntı, herkesi aynı ölçüde ilgilendirmeyeceği için dinleyiciyi sıkar.
  Konferans, anlatılanların kısaca özetlenmesi, maksadın verilmesi ve dinleyicilere saygı ve iltifat eden sözlerle bitirilmelidir. Sorulacak sorular da kısaca ve soranı incitmeden cevaplanmalıdır. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Konferans planı nasıl hazırlanır

  Reklam  Bir bilgilendirme toplantısı olarak da diyebiliriz.Bu toplantılarda salon özenli bir şekilde hazırlanır ve davetliler bellidir.Konferans sonunda sorular sorulur ve yetkili kişi tarafından cevaplandırılır.+ Yorum Gönder
konferans planı nasıl yapılır,  konferans nasil hazirlanir,  konferans nasıl hazırlanır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi