Ülkemizin turizm için cazip olmasının nedenleri nelerdir

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Ülkemizin turizm için cazip olmasının nedenleri nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Ülkemizin turizm için cazip olmasının nedenleri nelerdir

  Reklam  Ülkemizin turizm için cazip olmasının nedenleri nelerdir

  Forum Alev
  1. İklim : Ülkemiz orta kuşağın batı taraflarında görülen Akdeniz iklim kuşağı içerisinde yer almaktadır. Özellikle Akdeniz kıyılarında sıcaklık erken artmakta ve yaz mevsimi diğer bölgelere göre aha uzun sürmektedir. Bu durum denize girilme süresi açısından önemli bir özelliktir.Ayrıca iç bölgelerimizde yer şekillerinin kısa mesafelerde değişiklik göstermesi iklim tiplerinin farklılaşmasına neden olmaktadır. Ülkemizde aynı zaman dilimi içerisinde hem denize girilebilmekte hem de kayak yapılabilmektedir.

  2. Kıyılarımız : Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili olan bir ülkedir. Ege ve Akdeniz kıyılarında girinti ve çıkıntının fazla olması, şelf alanının geniş olmasından dolayı geniş plajlar yer almaktadır. Bu geniş plajlar ve olumlu iklim koşulları deniz turizmini olumlu yönde etkilemektedir.


  3. Doğal Zenginlikler : Ülkemizde iklim özelliklerine bağlı olarak 12.000'den fazla bitki türü bulunmaktadır. ayrıca ilginç yer yüzü şekilleri de vardır. bu durum turizmi etkilemektedir.


  4. Tarihi ve Kültürel zenginlik : Ülkemizin uzun yıllardan beri bir yerleşim alanı olmasından dolayı tarih boyunca bir çok medeniyet Anadolu topraklarında yaşamıştır. Bu durumun getirmiş olduğu eşsiz tarihsel birikim turizm açısından çok önemli bir özelliktir. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ülkemizin turizm için cazip olmasının nedenleri nelerdir

  Reklam  Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için deniz turizmi,kültür birikimi ve değişik medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeniyle inanç turizmi,ve doğal güzellikleri nedeni ile doğa turizmi önemlidir.Ayrıca ülkemiz diğer ülkelere göre ekonomik olarak daha iyidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi