Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi

  Reklam  Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi

  Forum Alev
  Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi

  Yaz okulları genellikle 7 - 17 yaş arası öğrencilere yönelik ve tatil köylerinde dil eğitimi ile tatili beraber sunan okullardır. Dünyanın birçok ülkesinden aynı yaş grubundaki öğrencileri aynı çatı altında buluşturan yaz okulları, öğrenciler arasında uzun yıllar sürecek kalıcı bir dostluk kurulmasına imkan tanımaktadır.

  Yaz okullarında eğitim genellikle her sene Haziran ayından başlayıp Eylül ayına kadar sürmektedir. Bu okullarda hafta içi her gün ortalama 3—4 saat dil eğitimi verilmekte günün geri kalan zamanında ile hafta sonlarında ise yüzme, kürek, tenis, futbol, basketbol ve binicilik gibi çeşitli aktivitelerle öğrencilerin hem dil öğrenip hem de tatil yapmalarına olanak tanınmaktadır. Öğrenciler, velileri veya öğretmenleri ile birlikte yurtdışı yaz okullarına katılabilecekleri gibi dilerlerse tek başlarına da güvenli bir şekilde yaz okullarına katılabilmekteler.

  Yurtdışı yaz okullarına giden öğrenciler havaalanına indikleri andan itibaren çocuk eğitimi konusunda bilgili ve uzun yıllar bu alanda tecrübeli olan okul yöneticileri tarafından karşılanmakta ve konaklayacakları yere transfer işlemleri yapılmaktadır. Öğrenciler, eğitimleri süresince sağlık sigortası güvencesi altında ve okulun uzman eğitmen ve rehberleri gözetiminde hem tatil yapıp hem de eğitimlerini tamamlamaktalar. Yaz okullarına grup halinde katılabileceği gibi tek kişilik katılımlarda mümkün olabilmektedir.

  Yurtdışında yaz okullarına giden öğrenciler yaşlarına göre ya okula ait güvenli yurtlarda veya o ülkenin ana dilini konuşan bir ailenin yanında konaklarlar. Hangi konaklama türü seçilirse seçilsin öğrenciler her zaman okul görevlileri tarafından sağlık, güvenlik ve her konudan gözetim altında tutulurlar.

  Pasifik Yurtdışı Eğitim aracılığı ile yurtdışı yaz okullarına hem grup olarak hem de bireysel öğrenciler için organizasyonlar düzenlemekteyiz. Yıllar süren tecrübelerimizle Yaz Okullarına bireysel katılımcıların grup halinde yapılacak bir katılımdan daha yararlı olacağını gözlemledik. Bunun sebebi ise grup halinde yaz okullarına katılım durumlarında öğrenciler genellikle aralarında kendi dillerini konuşmakta ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olmaya çalışmamakta böylece öğrenilen İngilizceyi pratik yapma şansı olmamaktadır. Oysaki Yaz okullarına bireysel katılımcılar değişik ülkelerden gelen ve kendi yaşıtları olan pek çok arkadaş edinir ve yabacı dil pratiği yaparlar.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Yaz kampı nedir - Yaz okulu Nedir - Yaz okulu hakkında bilgi

  Reklam  yaz kampı adı üstünde yazın gidilen kamp peki etkinliği nedir yapılacak etkinliğe göre değişir bu bir okul etkinliğide olabilir iş için eğitim etkinliğide tatilde olabilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi