Açıklamalı Kolay Bebek Patik Modeli

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Bebeklere Örgüler Bölümünden Açıklamalı Kolay Bebek Patik Modeli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı Kolay Bebek Patik Modeli

  Reklam  Açıklamalı Kolay Bebek Patik Modeli

  Forum Alev
  Bebek Patik Modeli

  NASIL ÖRÜLDÜ

  45 ilmekle başlıyoruz.10 sıra haraşo örüyoruz. HARAŞO-Gidiş ve geliş sırasında düz örüyoruz.
  10 sıra haraşodan sonra önde ne kadar burun genişliği yapacak isek o kadar ilmek bırakıyoruz örneğimizde 8 ilmek bırakıldı.İlmek sayımız 44 idi.Bu durumda ortada 8 ilmek kalacak şekilde ,bu 8 ilmeğin sağında 18 ilmek, solunda 18 ilmek olacak.Şimdi 17 ilmek örüyoruz 18 .ilmek ile 19.ilmeği beraber örüyoruz.7 ilmek düz örüyoruz.8.ve 9.ilmeği beraber örüyoruz.Burada örgüyü ters çeviriyoruz.İlk İlmek boş alınacak toplam 7 ilmek örülecek 8. ve 9. ilmek beraber örülecek.Tekrar geri dönülecek bu işlem Yeterli yüksekliğe erişinceye kadar devam edecek.Yeterli yükseklik; ayak ucu ile ayak bileği arasındaki mesafe.örneğimizde 13 sıra örüldü.Sağ ve solda kalan ilmek sayısı ise 10 'ar ilmek oldu .Şimdi haraşo örgümüze devam edebiliriz.

  6 sıra daha haraşo ördükten sonra bağçıkların takılacağı delikleri yapıyoruz.İlk ilmek boş, şişe bir doluyoruz 2 ilmek beraber alıyoruz gene bir doluyoruz 2 ilmeği beraber alıyoruz bu sıranın sonuna kadar devam ediyor.Bundan sonra 2 sıra daha haraşo örüp lastik örgüye geçiyoruz.LASTİK ÖRGÜ;1 ilmek düz 1 ilmek ters .Geliş ve gidiş sıralarında düzler düz,tersler ters örülecek.14 sıra lastik ördükten sonra bütün ilmekleri kapatıyoruz.
  Bot Patiğimizi hafif nemli bir bez ile ütüleyip dikiyoruz.Bağcıkları ben zincir çekerek yaptım.Güle güle kullanın. 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı Kolay Bebek Patik Modeli

  Reklam  Kolay Bebek Patik Modeli

  Kolay Bebek Patik Modeli.jpg

  Kolay Bebek Patik Modeli1.jpg 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel ve çok şirin patiler+ Yorum Gönder
kolay bebek patikleri,  kolay bebek patiği,  anlatımlı bebek patik modelleri,  kolay patik modelleri,  bebek patik modelleri anlatımlı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi