Çocuk örgüleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Bebeklere Örgüler Bölümünden Çocuk örgüleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Asusena
  Üye
  Reklam


 2. 2
  RüzgarGülü
  Bayan Üye

  --->: çocuk örgüleri

  Reklam  Çocuk Örgüleri forumalev anlatımlı örgüler


  Sayfa: 57 BEDEN: 44-46
  MALZEME: Toplam 1100 gr. lacivert, kırmızı, mor ve sarı yün. 5,5 ve 6 numara şiş. 6 adet düğme.
  KULLANILAN ÖRGÜLER: 1) 1/1 lastik. 2) Yarım İngiliz lastiği. 3) Fantezi örgü. ÖRNEK: 6 numara şiş ve İngiliz lastiği ile 14 ilmek ve 17 sıra 10 santimetrelik bir kareye eşittir.
  NOT: Her büyük beden için 4 ilmek daha fazla, 1 cm. daha uzun örün. Küçük beden için tersini uygulayın. YAPILIŞI:
  ARKA: 5,5 numara şiş ve lacivert yün ile 90 ilmek başlayın. 5 cm. lastik örün. 6 numara şişle yarım ingiliz lastiği örmeye başlayın. İngiliz lastiği şöyle örülür: 1. sıra: 1 ilmek yüz, 1 ilmek ters. Sıra sonuna kadar bu şekilde gidin. 2. sıra: 1 ilmeği yüz örün, ipliği öne alın, 1 ilmeği örmeden tersten alın. İpliği şişin üzerinden geçirip arkaya götürün. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edin. 3. sıra: Örmeden aldığınız ilmek ile, atma yaptığınız ilmeği birlikte yüzden örün. İlmeği tersten örün. Sıra sonuna kadar bu şekilde gidin. 2. ve 3. sırayı hep tekrarlayın. Bu şekilde örgüye devam edin. Şemada belirtilen yerlere fantezi örgü yapın. Fantezi örgüyü şöyle yapın: 7 sıra düz örgü örün. 8. sırada şişi 7 sıra alta batırarak ilmek çekin. Ve bu çekilen ilmek ile, şişteki ilmekleri birlikte örün. 60 cm. de ilmekleri kapatın. SAĞ ÖN: 17 cm. kadar arkası gibi örün. 5,5
  numaralı şiş ve lacivert yün ile 50 ilmek başlayın. Arkası gibi örün. 17 cm. de şu şekilde cep yapın: Kırmızı ile örülen 22 ilmeği kapatın. Başka şişi 22 ilmek yapın. 13 cm. düz örgü örün. İlmekleri kapatın. Beklettiğiniz ilmeklerin arasına ördüğünüz bu 13 cm.’lik parçayı ilave edin. 55 cm’e kadar örgüye devam edin. Bu noktada, yaka için Önce 3, sonra 2 defa 2′şer 3 defa 1 ‘er ilmek eksiltin. 60 cm. de ilmekleri kapatın. Sol önü de aynı şekilde simetrik olarak örün.
  SAĞ KOL: 6 numara şiş ile 50 ilmek başlayın. Şemayı izleyerek İngiliz lastiği örün. Yanlardan 4 sırada bir toplam 72 ilmek oluncaya kadar 1 ‘er ilmek artırın. 52 cm. de ilmekleri kapatın.
  HAZIRLANIŞI: Yanları ve omuzlan dikin. Kolları kapatıp takın. 5,5 numara şiş ile sağ ön etek ucundan başlayıp sol ön etek ucuna kadar, olan kısımdan 396 ilmek alın. 4 cm. lastik örüp kapayın (İki parça halinde de örebilirsiniz). Sağ bordur üzerine 10 ilik açın.
 3. 3
  Fashion
  Bayan Üye
  çocuk örgüleri

  çocuk örgüleri.JPG

  cocuk-orguleri1.jpg+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi