İrmikli Bebek Bisküvisi

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Bebek Mamaları Bölümünden İrmikli Bebek Bisküvisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  İrmikli Bebek Bisküvisi

  Reklam  İrmikli Bebek Bisküvisi

  Forum Alev
  İrmikli Bebek Bisküvisi  Bebek bisküvisini, bebek yemeği yerine koymasakta bazı zamanlarda çok iyi birer kurtarıcı oluyorlar.Özellikle bebeğinizle dışarı çıktığtnız zamanlarda.
  Biz oğlumla parka gittiğimiz zaman benim en çok dikkatimi çeken çocukların elindeki hazır yiyecekler oluyor.En revaçta olanıda çubuk krakerler.Oysa ki bu paketlerin arkasında bulunan içindekiler kısmını okusanız hemen yerine koyarsınız.Adını duymadığınız ,anlamadığınız birçok madde var içlerinde.
  Oysa ki bebeklere alternatif atıştırmalıklar hazırlamak çok kolay.Hazırlamış olduğunuz bebek bisküvilerini bebeklerinizin meyve pürelerine ufalayabilir,bebek kahvaltısında hazır bebe bisküvilerinin yerine kullanabilir ya da çantanızda atıştırmalık olarak taşıyabilirsiniz.
  Özellikle 9. aydan sonra bebekler daha çok ellerine alıp yeme isteği gösteriyorlar.Bu atıştırmalıklar onlar içinde iyi birer yemek çiğneme öğreticisi oluyorlar.
  Bisküvinizin içine çeşitli baharatları katabilirsiniz ,ben tarçın kullandım.Pekmez miktarını yazmadım çünkü genelde hamurun tadına bakarak ayarlıyorum.Tatlandırıcı olarak pekmez yerine Agave kullanıyorum,organik pazarda var ,bala benziyor.Doğal bir bitki şekeri.
  İrmikli Bebek Bisküvisinin Malzemeleri

  • 2 çorba kaşığı tam un
  • 5 çorba kaşığı beyaz un
  • 4 çorba kaşığı irmik
  • 100 gram oda sıcaklığında tereyağ
  • pekmez,akçaağaç şurubu ya da agave
  • yarım çay kaşığı tarçın
  Bebek bisküvisini yapılışı

  Bütün malzemeyi karıştırın,pekmez kullanıyorsanız önce 3-4 yemek kaşığı koyun tadı az gelirse ilave edersiniz.Hamuru 1cm kalınlığında açıp kalıpla kesin.180 derece fırında pembeleşene kadar pişirin.(yaklaşık 15-20 dakika) 2. 2
  LoveNess
  Bayan Üye

  --->: İrmikli Bebek Bisküvisi

  Reklam  İrmikLi Bebek Bisküvisi -
  İrmikLi Bebek Bisküvisi Yapımı -
  Bebek LezzetLeri
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi