Barajda balık nasıl tutulur

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Balıkçılık Bölümünden Barajda balık nasıl tutulur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  Barajda balık nasıl tutulur

  Reklam  Barajda balık nasıl tutulur

  Forum Alev
  Barajda balık nasıl tutulur

  Baraj ve göletler, tatlı su balıklarının yaşayabileceği geniş kapsamlı su birikintileridir. Dere ve çaylar gibi kısıtlı değildir.

  Dere ve akar sularda, balığın fazla kaçabileceği yer olmadığı için yada balığın hareket edeceği bölgeyi kısıtlayabileceğimiz için balık avı daha kolay gibi görünüyor.

  Barajlarda balık tutmak için, ağır makinaların yani sallama yada dip oltası diye tabir ettiğimiz oltaların yanı sıra şamandıralı oltalar ile de avlanmak mümkündür.

  Buralarda balık tutabilmek için balıkların yoğunlaştığı bölgeleri iyi bilmek gerekir. Sazlıklar balıkların kendilerini güvende hissettikleri en iyi yerlerden biridir. Balık her zaman dolaşmaz,yemlen’dikten sonra sazlık yada yosunun bol olduğu bir yere giderek yatar.

  Şamandıralı oltamızı yada kullanıyorsak dip oltasını balığın yatacağı yerlere atmak daha doğru ve balık tutma şansını daha fazla artırır.

  Şamandıralı oltalarda derinliği ayarlarken, gün doğumundan suyun ısınmasına kadar geçen zamanda, derinliği fazla vermemek gerekir. Sabah saatlerinde balıklar ,genelikle su yüzeyine yakın kısımlarda avlanırlar. 2. 2
  MaviAdam
  Özel Üye

  Cevap: Barajda balık nasıl tutulur

  Reklam  Ayrıca 1 hafta boyunca hergün aynı yeri yemlemekte önemlidir :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi