Mantarlı Olta Nedir ?

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Avcılık Bölümünden Mantarlı Olta Nedir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Mantarlı Olta Nedir ?

  Reklam  Mantarlı Olta Nedir ?

  Forum Alev
  Mantarlı Olta Nedir ?
  Mantarlı Olta
  Hemen her amatörün büyük bir zevkle kullandığı takımlardan biridir bu takımda balığın her dokunuşunu görsel olarak gözlemleye bildiğimiz için büyük bir haz alınarak bu takımla avlanma yapılır.
  Mantarlı olta ile yüzeye yakın veya orta suda gezinen ve yemlenen balıklar avlanır ayrıca tabanı kayalık olan faka su derinliği fazla olmayan yerlerde dip balıkları avlamak içinde iyi çalışan bir takımdır.

  Bu takımda dikkat edilecek püf noktalar şunlardır kullanacağınız mantar su yüzeyine baskı yapmayacak şekilde olmalı ihtiyaç duyulup ta takılacak olan kıstırma veya yaprak kurşun mantarı batırmayacak ağırlıkta olmalıdır takımda oltaya geçirilen mantar stoperli (sıkıştırmalı) olmalı mantarı oltaya geçirdikten sonra oltanın ucuna çengelli bir fırdöndü takılır ve mantar boyu ayarlanır fırdöndüye 40 cm uzunluğunda bir tek köstek takılır. Misina seçimine gelince olta için 0.25,0.30 luk köstek içinse 0.20, 0.25 lik idealdir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Mantarlı Olta Nedir ?

  Reklam  Oltanın iğnesinden yaklaşık bir metre ile üç metre yukarısına mantar bağlanarak oltanın suya batması engellenmektedir.Bu şekilde balık geldiği zaman mantarın suya batıp çıkmasından bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi