1992 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecekler

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden 1992 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecekler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  1992 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecekler

  Reklam  1992 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecekler

  Forum Alev
  1992 doğumlu ve 2012 yılında askere gideceklerle ilgili birkaç hususu belirtelim.
  - 1992 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2011 tarihi itibarı ile başlayacaktır.
  - 1992 doğumlular 2011 yılında muayenelerini olacak ve 2012 yılında askere gideceklerdir.

  İLK YOKLAMA
  - Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1992 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

  - Askı süresi içinde ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.
  SON YOKLAMA
  Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
  Herhangi bir nedenle çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.
  Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
  Son Yoklama Gününden Önce;
  * Verem savaş dispanserine giderek verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
  Son Yoklamaya Gelirken;
  Nüfus hüviyet cüzdanınızı
  2 adet fotoğrafınızı
  Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini
  Verem savaş taraması sonuç belgesi
  Meslek veya sanatınıza ait belgeleri
  Sporcu lisansınızı
  Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
  mutlaka yanınızda bulundurunuz.
  Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.
  .Öğrenci hapis yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.
  Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince askerlik şubelerince idari para cezası veya cumhuriyet baş savcılıkları tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.
 2. 2
  sdt_grmz15
  Yeni Üye

  --->: 1992 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecekler

  Reklam  1992 dogumluyum amasya tasovalıyım hangı celp donemınde askerlık yapıcam:? 3. 3
  ORKUN
  Usta Üye
  1992 dogumluyum amasya tasovalıyım hangı celp donemınde askerlık yapıcam:?
  2012nin celp dönemleri seneye açıklanır.İlk Asal'da yayınlanır zaten.Muayeneye gittiğinde öğrenmiş olursun :) 4. 4
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Paylaşım Mükemmel ..

  Tşk Ederim .

 5. 5
  sezerkarayel
  Yeni Üye
  Merhaba ben sezer 14 şubat 1992 doğumluyum ilk ve son yoklamayı yaptırdım muayene oldum celb dönemini şubat yazdırdım ama ağustos celbinde gidiliyormuş şubat ayında gidebilirmiyim

 6. 6
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Merhaba ben sezer 14 şubat 1992 doğumluyum ilk ve son yoklamayı yaptırdım muayene oldum celb dönemini şubat yazdırdım ama ağustos celbinde gidiliyormuş şubat ayında gidebilirmiyim
  Kayıtlı olduğun il yada ilçenin askerlik şubesini ararsan söylüyorlar.Kardeşim için aramıştım net değil ama olabilecek ayı söylemişlerdi.

 7. 7
  Ziyaretçi
  elazıg
  merkez ne zaman gidiyor

+ Yorum Gönder
1992 askerlik son yoklama
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi