Başarılı ilişkinin 7 sırrı ;)

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk-Sevgi-Evlilik Bölümünden Başarılı ilişkinin 7 sırrı ;) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  nefertiti
  Usta Üye
  Reklam

  Başarılı ilişkinin 7 sırrı ;)

  Reklam  Başarılı ilişkinin 7 sırrı ;)

  Forum Alev
  "Başarılı ilişkinin 7 sırrı"

  Günümüzde ilişkiler hızla başlayıp hızla sona eriyor. Bu da insanda bir güvensizlik duygusuna sebep olabiliyor. Peki sağlıklı ve düzgün yürüyen bir ilişki için neler yapılmalı?


  Çevrenizde hızla başlayıp biten ilişkiler, boşanmayla biten evlilikler görüp, size de aynı şeyin olmasından korkuyor, yürümeyeceğini düşündüğünüz için biriyle duygusal bir ilişkiye girmekten endişe duyuyorsanız, korkularınızdan arının. Bir ilişkinin yürümesi için öncelikle sağlam bir zemin üzerinde durması gerek. Ancak bu tek başına yeterli değil elbette. Bu nedenle şu 7 şeye de dikkat etmekte fayda var.

  Kendinizi sevin
  Kendinizi sevmiyorsanız, bir başkasının sizi sevdiğine inanmanız da zor olacaktır.

  Sağlıklı bir ilişki için öz saygı önemlidir. Zayıflıklarınıza ve başarısızlıklarınıza rağmen kendinizi gerçekten sevdiğinizde, kendinize güveniniz tam olacaktır. Özgüveniniz olduğunda da, hayatınıza kattıkları neşe ve keyif için eşiniz ya da sevgilinizle beraber olmaktan daha çok keyif alacaksınız. Onların sizi zenginleştirdiğini ve onlara ihtiyaç duyduğunuzu bileceksiniz.

  Geçmişte kötü deneyimleriniz olduysa, bu konuları güvendiğiniz bir arkadaşınızla ya da bir danışmanla konuşmak doğru olacaktır. Beraber olduğunuz kişiye sırtınızı dayamak ve ona güvenmek çekici gelebilir ama birey olarak ne kadar güçlü olursanız, ilişkiniz de o derece güçlü ve eşitlikçi olur.


  Eşinizi sevin
  Sağlıklı ilişkiler ancak birbirini seven iki kişi arasında varolabilir. Aşktan bahsetmek daha romantik olabilir ama aşkın gelip geçici bir duygu olduğunu unutmamak lazım.

  Birbirinizi gerçekten seviyorsanız, birlikte zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, birbirinizin nasıl düşünüp davrandığı ile ilgili olarak ortak bir noktaya varabiliyorsanız, hayata dair aynı hayalleri taşıyorsanız, o zaman sevgi sizden hiçbir zaman uzak olmayacak demektir.

  Eşinize onu sevdiğinizi söylemeniz de aynı oranda önemlidir. Onu cesaretlendirecek içten sözler ve desteğiniz hem güven hem de saygının oluşmasını sağlar. Ona edeceğiniz iltifatlarsa, kendilerine duyduklari saygıyı sağlamlaştırır.


  Birlikte geçirdiğiniz zamanı iyi değerlendirin
  İlişkinin başlarında, her şey daha heyacanlı ve daha değerlidir. Bu nedenle çiftler başlarda en ufak zamanı bile birbirlerine ayırırlar. Oysa zaman geçtikçe ve meşguliyetler arttıkça, çiftlerin beraber geçirdikleri zaman da öncelikler arasından çıkmaya başlar.

  Birlikte düzenli ve iyi bir şekilde zaman geçirmezseniz, ayrılma ihtimaliniz yüksektir. Bu zamanı yaratmak, başka aktivitelerden fedakarlık etmenizi gerektirebilir ama bunu gelecekteki mutluluğunuz için bir yatırım olduğunu unutmayın.


  İletişim kurun
  Sağlıklı bir ilişki için iletişim şarttır. Ancak iletişim kurarak eşinize kim olduğunuzu, ne istediğinizi ve davranışlarınızın sebeplerini anlatabilirsiniz. Ancak konuşma yoluyla birbirinizin iç dünyasına girebilirsiniz.

  İyi bir iletişim kurmanın yolu, düşündüklerinizi ve hissettiklerinizi açık ve dürüstçe söylemekten ve eşinizi yargılamaksızın dinlemekten geçer.


  Tartışın ama bağırmadan
  Tartışmaların, ilişkinin bir parçası olduğunu kabul edin. Hepimizin kendimize özgü fikirleri var ve farklılıklarımız olması da doğal.

  İyi bir tartışma, duygularınızı paylaşmak ve ikinizin de mutlu olduğu bir çözüme ulaşarak aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için iyi bir fırsattır. İlla da aynı fikirlere sahip olmanıza gerek yok, düşündüklerinizi paylaşmanız ve birbirinizi anlamanız güven duygusu oluşturur.


  Birbirinize her gün dokunun
  Dokunmak hayati bir ihtiyaçtır. Araştırmalar, çocukluklarında dokulunmayan insan ve hayvanların ölebildiğini gösteriyor. Okşanmak, ayrıca tansiyonu düşürür ve beyindeki afyon özelliği taşıyan maddelerle, bağlılık duygusu için gerekli olan oksitosinin sagılanmasını sağlar.

  Dokunma, teskin edip rahatlatır, destek, koruma, cesaretlendirme ve baştan çıkarma duygularını uyandırır. Her çiftin bileceği gibi, seks hayatınızın sekteye uğradığı zamanlar olabilir ama dokunulup okşanmaya, şefkate olan ihtiyaç hiç azalmaz.


  Değişimi kabullenin
  İnsanlar yıllar içinde değişir ve ilişkiyi canlı tutan da bu değişimlerdir. Hayat da değişir, hem de bazen hiç istemediğimiz bir şekilde.

  Değişim, yakınlaşmak ve olgunlaşmak için bir fırsat sunar ama acı verici de olabilir. Yeni bir düşünme ve yaşam şekline uyum sağlamak anlamına gelebilir. Ayrıca güvenli olan ve tanıdık şeyler bırakmak zorunda da kalabilirsiniz.

  Başarılı ilişkilerde çiftler birlikte değişip yeniliklere adapte olurlar. Değişimin insan doğasının kaçınılmaz bir biçimde parçası olduğunu kabul edip birbirlerini desteklerler. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: başarılı ilişkinin 7 sırrı ;)

  Reklam  merhaba tüm insanlara+ Yorum Gönder
düzgün bir ilişki nasıl olur,  düzgün ilişkinin sırları,  düzenli ilişki nasıl olur,  düzgün ilişki nasıl olur,  duzgun bir iliski nasil olmali
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi