Bir kralın hikayesi

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Hikayeleri Bölümünden Bir kralın hikayesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zehroşh
  Üye
  Reklam

  Bir kralın hikayesi

  Reklam  Bir kralın hikayesi

  Forum Alev
  Bir gün bir kral ama halkı tarafından sevilen bir bilge kral, huzuru en güzel resmedecek sanatçıya büyük bir ödül vereceğini ilan eder.
  Yarışmaya çok sayıda sanatçı katılır. Günlerce çalışırlar birbirinden güzel resimler yaparlar. Sonunda eserleri saraya teslim ederler. Tablolara bakan kral sadece ikisinden hoşlanır. Ama birini seçmesi için karar vermesi gereklidir.

  Resimlerden birisinde sakin bir göl vardır. Göl bir ayna gibi etrafında yükselen dağların görüntüsünü yansıtmaktadır. Üst tarafta pamuk beyazı bulutlar gökyüzünü süslüyorlardı. Resme kim baktı ise onun mükemmel bir huzur resmi olduğunu düşünüyordu. Diğer resimde de dağlar vardı. Ama engebeli ve çıplak dağlar. Üst tarafta öfkeli bir gökyüzünden yağmurlar boşanıyor ve şimşek çakıyordu. Dağın eteklerinde ise köpüklü bir şelale çağıldıyordu. Kısaca resim hiç de huzurlu gözükmüyordu. Fakat kral resme bakınca, şelalenin ardında kayalıklardaki çatlaktan çıkan mini minnacık bir çalılık gördü. Çalılığın üstünde ise anne bir kuşun örttüğü bir kuş yuvası görünüyordu.

  Sertçe akan suyun orta yerinde anne kuş yuvasını kuruyor... Harika bir huzur ve sükûn örneği.

  Ödülü kim kazandı dersiniz.Tabii ki ikinci resim.
  Kralın açıklaması şöyle idi:
  "Huzur hiçbir gürültünün, sıkıntının yada zorluğun bulunmadığı yer demek değildir. Huzur bütün bunların içinde bile yüreğimizin sükûn bulabilmesidir." 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: ...bir kralın hikayesi...

  Reklam  İnsanın ruhen kendi doygunluğuna ulaşması doğruyu bulması ile huzura kavuşur ve nerede olursa olsun bu huzuru kolay kolay hiç bir şey bozamaz.+ Yorum Gönder
kralın hikayesi ,  KRALIN GEYİSİ MASALI
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi