Seni seviyorum ama nasıl

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Doktoru Bölümünden Seni seviyorum ama nasıl ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DarK~AnqeL
  Emekli
  Reklam

  Seni seviyorum ama nasıl

  Reklam  Seni seviyorum ama nasıl

  Forum Alev
  yok be gülüm öyle değil!
  Seni seviyorum. Bu bir ifade biçimidir. Bazen çok kolay, bazen de çok zor söylenen bir cümledir...
  Seni seviyorum. Bu bir ifade biçimidir. Bazen çok kolay, bazen de çok zor söylenen bir cümledir. Ama bir gerçek vardır ki, olur olmadık yerde ve çok sık söylendiğinde, çoğu zaman beklenildiği etkiden uzaklaşmaktadır. Bir de bu cümlenin kişiye göre değişen söyleniş biçimleri vardır. Kimi ilk söylediği günün heyecanını gizleyemez ve o şekilde ifade eder:
  - Seni ilk günkü gibi seviyorum, seni o günkü gibi seviyorum... (O gün ne olduysa artık...)
  Kimi de içindeki sevgiyi bir takım nedenlerden dolayı (yaşının büyük olmasından, ailelerin istememesinden vs.) bir kenara bırakıp işi farklı yönlere çekmeye çalışır:
  - Seni baba gibi seviyorum, seni ağabey gibi seviyorum, seni kızım gibi seviyorum, seni kardeş gibi seviyorum...
  Bir de gündelik yaşayış biçimini, yaşadığı ilişkiyle ifade etmeye çalışanlar vardır. Sanırım en sık bu kullanılmaktadır:
  - Seni deli gibi seviyorum, seni köpek gibi seviyorum, seni eşek gibi seviyorum, seni hayvan gibi seviyorum...
  Bir de sevgisine kendini de katarak söyleyenler vardır:
  - Seni canım gibi seviyorum, seni adam gibi seviyorum...
  Bana gelince, seni nasıl sevdim bir bilsen aynaya bakmazdın, saçını taramaz, dudağını boyamaz, kendini kandırmazdın. Çünkü ben seni senden evvel, senden öte, sana rağmen sevdim. Yok be gülüm öyle değil, ne “güneşin batımı” gibi ne de “ekinin başağı” gibi, ben seni gök kuşağının renkleri gibi, ben seni Akdeniz’in mavi suları gibi sevdim. Nasıl kuğular süzülürse mavi sularda ve bir çocuk pamuk ellerini nasıl uzatırsa mavi sulara, öyle saf, öyle temiz ve bir göçebe nasıl sığdırırsa sevdasını ince kıl çadırına, öyle amansız, öyle umarsız, ne bileyim ben, ne diyeyim işte öyle sevdim. Hangi akşamdı bilmiyorum Ankara’da kar vardı. Şehir tek tek karartırken ışıklarını henüz, kanatmamıştı tırnakların bedenimi ve terin karışmamıştı tenime. İşte ben seni tenimdeki ter gibi sevdim. Dedim ya gülüm, ben seni senden evvel, senden öte sana rağmen sevdim. Günaydın sabah, günaydın yeni doğan gün gibi değil, bozkırda susuz yetişen alıç ağacı gibi hiç değil, ben seni kendini bilmezden evvel, ben seni kendimi bilmezden evvel, ben seni düşlerime girmezden evvel, ben seni evvelden de evvel sevdim. Ne öyküler okudum bir bilsen, ne romanlar ve gördüğüm en büyük aşklar ortasından başlardı kitapların. Oysa ben seni bitmemiş bir kitabın önsözünde sevdim. Bir milat versek hayata seni, sevdiğim günden başlar benim miladım. Ne İsa doğmuştu henüz, ne de Musa’ya inmişti Tevrat. Saklamasaydım seni kendime, Tevrat da yazardı İncil de ve Homeros İlyada destanını böyle yazmazdı. Sen Helen olurdun bense Paris, Truva böyle yakılmazdı. Demem o ki yani, ne haraç mezat bölünmüştü topraklar, ne de Havva’nın haberi vardı Adem’den. Çünkü ben seni, Adem’in elmasından evvel, çünkü ben seni, Cennet Cehennemden evvel, çünkü ben seni bir bilinmezden evvel sevdim. 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: seni seviyorum ama nasıl

  Reklam  Herkesin aşkı kendince daha büyük olur. Zamana sığmayan öncesi ve sonrası vardır her zaman. Bu duygunun yoğunluğu basit gibi görünse de genelde iki kelimeye sığdırılır seni seviyorum.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi