Adwords Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar «

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Arama motorları Bölümünden Adwords Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar « ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Adwords Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar «

  Reklam  Adwords Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar «

  Forum Alev
  Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar «


  Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar «


  Amaç: Anahtar kelimeler veya yerleşimlerle ilgili olan ve reklamlarınızın gösterilmesini önleyebilen sorunları nasıl belirleyip düzelteceğinizle ilgili bilgi edinin.


  Anahtar Kelime veya Yerleşim Teklifleri


  Anahtar kelimeleriniz veya yerleşimler için değerler belirlemeyi seçmeniz halinde, TBM veya BGBM değerlerinin kampanyanızın günlük bütçesini aşmadığından emin olmanız gerekir.


  Anahtar Kelime Durumu


  Reklamınız onaylanmamış, silinmiş veya arama için etkin olmayan anahtar kelimeler için gösterilmez. Ancak, arama için etkin değil olarak işaretlenen anahtar kelimeler, reklamları içerik ağında görünmeleri için tetiklemeye devam edebilir. Bir anahtar kelimenin durumunu, Reklam Grubu Ayrıntıları sayfanızın Durum sütununda görebilirsiniz.

  Onaylanmamış anahtar kelimeler: Onaylanmamış bir anahtar kelimenin nasıl yeniden etkinleştirileceğine ilişkin talimatlar için size gönderilen ret e-postasına bakın. Ya da Metin Yazım Kılavuzu sayfasını veya İçerik Politikası sayfasını ziyaret edin.

  Silinmiş anahtar kelimeler: Silinmiş anahtar kelimeyi yeniden etkinleştirmek için reklam grubunuza yeniden ekleyin. Bir anahtar kelimeyi siler ve herhangi bir biçimde veya başka herhangi bir yerde (örneğin, başka bir reklam grubunda) olacak şekilde yeniden hesabınıza eklerseniz, sistemimiz anahtar kelimenin hesap genelindeki performansını dikkate alır. Zayıf performanslı bir anahtar kelime, tüm reklam grubunu veya kampanyayı etkileyebilir. Bu nedenle, hesabınızın performansını düzenli olarak gözden geçirmenizi veya anahtar kelimenizi optimize etmenizi ya da TBM teklifini minimum teklife yükseltmenizi öneririz.

  Arama için etkin olmayan anahtar kelimeler: Arama için etkin olmayan bir anahtar kelimeyi etkinleştirmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:


  Alaka düzeyi açısından optimize ederek, anahtar kelimenin Kalite Puanını artırın. Daha fazla bilgi edinmek için Hesabınızı Optimize Etme dersini ziyaret edin.
  Anahtar kelimenizin TBM teklifini minimum teklife yükseltin. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için sonraki alt konuya geçin.
  Ayrıca, farenizi herhangi bir anahtar kelimenin yanındaki büyüteç simgesinin üzerine getirerek anahtar kelimelerinizin reklamları tetikleyip tetiklemediğine hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. Bu işlem, size reklamınızın neden görünmediğine ilişkin nedenler gösteren Reklam Teşhis Aracı'nın başlamasını sağlar. Daha fazla bilgi için Reklam Teşhis Aracı dersini ziyaret edin.


  TBM Teklifinizi Minimum Teklife Yükseltme


  Anahtar kelimeniz arama için etkin değil olarak işaretlenirse, minimum teklifi Reklam Grubu Ayrıntıları sayfanızın Anahtar Kelimeler sekmesindeki Durum sütununda listeleriz. Anahtar kelimenizin TBM teklifini önerilen teklife yükseltmek için:

  https://adwords.google.com.tr adresinden hesabınıza oturum açın.
  Kampanya Özeti sayfanızda incelemek istediğiniz kampanyayı tıklayın.
  İlgili reklam grubunu tıklayın.
  Anahtar Kelimeler sekmesini seçin.
  Durum sütununda arama için etkin değil ifadesinin altında görünen Etkinleştirmek için kaliteyi veya teklifi yükseltin bağlantısını tıklayın.
  Yeni TBM teklifini girin (yeni teklifiniz, listelenen gerekli minimum teklifle aynı veya ondan fazla olmalıdır) ve Gönder'i tıklayın.
  TBM teklifini reklam grubu düzeyinde ayarlarsanız, kalan anahtar kelimeleriniz varsayılan olarak reklam grubu TBM teklifini kullanır.

  Kampanya genelinde anahtar kelimeler için TBM tekliflerini artırma

  Ayrıca, ücretsiz ve indirilebilir kampanya yönetimi uygulamamız olan AdWords Editör'ü kullanarak maksimum TBM tekliflerinizi, kampanyaların tümünde ya da seçili olanlarda, anahtar kelimeler için minimum teklife yükseltebilirsiniz. Daha fazla bilgi için AdWords Editör web sitesini ziyaret edin. 2. Alev
  Özel Üye

  Adwords Anahtar Kelime ve Yerleşimle İlgili Sorunlar « Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi