Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ansiklopedi Bölümünden Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar

  Reklam  Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar

  Forum Alev
  Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar

  En büyük tropikal yağmur ormanları Amazon Basin`deki Amazon Yağmur ormanlarıdır.
  Tropik yağmur ormanlarında yaşayan birçok yerli halk grubu bulunmaktadır. Brezilya ve güney Venezuela`nın Amazon yağmur ormanlarında yaşayan Yanomamo kabilesinde olduğu gibi, bu grupların çoğu yüzlerce ya da belki binlerce yıldır dağınık köylerde yaşamaktadırlar. Bu kabileler yiyecek, giyecek ve ev gereksinimlerini temelde ormanlardan elde ettikleri malzemelerle sağlamaktadırlar.

  Orman halkı çoğunlukla bir araya toplanmış avcılardır; yiyeceklerini et için avcılık yaparak (balık için balıkçılık) ve yenilebilir bitkileri toplayarak sağlarlar. Bir kısmının aynı zamanda ormandan arındırılmış alanlarda küçük bahçeleri de vardır. Yağmur ormanındaki toprak fakir olduğundan, bu alanlar birkaç yılda yerini ormandan arındırılmış yeni alanlara bırakmak zorunda kalır.

  Yerli halkın nüfusu genel olarak azalmaktadır. Bunun birçok nedeni vardır. Ana sorun ise salgın hastalıklar (genelde Avrupalılarca getirilen çiçek, kızamık gibi) ve hükümetlerin toprağa el koymasıdır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Amazon Ormanları -Amazon Ormanları Hakkında -Tropik Yağmurlar

  Reklam  Güney Amerika kıt'asında bulunan yağmur ormanları tropik iklimi ve doğa harikası ormanları ile çok güzeldir.Burada mevsim koşulları ve ormanların çok olması nedeni ile sürekli yağmurlar yağmakta ve doğa her zaman yem yeşil bir görüntü içermektedir.+ Yorum Gönder
amazon ormanları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi