Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ansiklopedi Bölümünden Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler

  Reklam  Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler

  Forum Alev
  Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler

  Ladik Gölü Nasıl Oluştuğu Altta Yazıyor
  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Nazmi Polat, göl suyunun tarım arazilerinin sulanmasında kullanılması nedeniyle azalması ve aşırı avlanmanın, son 15 yılda turna balığı varlığını azalttığını belirtti.
  Prof.Dr. Polat, “Turna balığı popülasyonu şu anda can çekişiyor. Eğer bu şekilde devam ederse önümüzdeki süreçte bu balık türü gölde yok olacak” dedi.
  Prof.Dr. Nazmi Polat, Ladik Gölü’nde son 3 aydır yürütülen araştırma kapsamında alınan numunelerle göldeki biyolojik çeşitliliğin takip edildiğini söyledi.
  Prof.Dr. Polat, “Turna balığı ülkemiz için iç sularımızdaki alabalıktan sonra en önemli ikinci balık türü. Özellikle bu bölge için ekonomik anlamda hayati öneme sahip bir tür” diye konuştu.

  turkceyazi.com sitesinden alınmıştır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ladik Gölü Oluşumu Yapısı Ve Özellikleri İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler

  Reklam  Güzel Karadeniz ilçesi olan Ladik'te bulunan göl maalesef bilinçsiz avlanma neticesinde balık türlerinin yok olmasına neden olmaktadır.Bu nedenle yöre halkının daha duyarlı ve dikkatli olması gerekir.+ Yorum Gönder
ladik gölünün oluşumu,  ladik gölü yapısı,  ladik golu nasil olustu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi