Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ansiklopedi Bölümünden Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler

  Reklam  Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler

  Forum Alev
  Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler

  BASIC (İngilizce: Beginner's All-Purpose Symbolic Instruction Code Türkçe: Yeni başlayanların her işe yarayan simgesel öğretim kodu) 1964'te John George Kemeny ve Thomas Eugene Kurtz tarafından New Hampshire, ABD'de icat edilmiş, günümüzde de çeşitli türevleri kullanılmakta olan yüksek düzey bir programlama dili. Farklı türevleri birçok işletim sisteminin parçası olarak sunulmuştur.

  BASIC öğrenmesi ve yazılımları kolay olan bir dildir. Genelde amatörce ve hobi uğraşıları için kullanılmıştır. Microsoft daha sonra Kişisel bilgisayarlar için Quick Basic derleyicisi piyasaya sürmüştür. Bununla yazılan BASIC metinlerini makine koduna çevirilebilmiş böylece sürat kazanmıştır. Bugün halen geniş bir kullanım alanına sahip olan Visual Basic dili var olup bununla hatta Windows'un belirli bölümleri yazılmıştır. Her Microsoft Office paketinde bir BASIC türevi var olup makro programlamada büyük kolaylıklar getirmektedir.

  Basic programlama dili algoritma'ya çok yakın bir yapıya sahiptir. Bu yüzden öğrenilmesi ve uygulanması kolaydır. 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Basıc Nedir - Basıc Hakkında Bilgiler

  Reklam  simgesel öğretim kodu olarak geçen basıc öğrenilmesi gibi öğretilmeside kolay bir dildir.hobi uğraşları için kullanılan dilin windovsta da belirli bölümleri yazılmıştır+ Yorum Gönder
basic nedir,  basic ne demek,  basıc nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi