Anlatımlı Robadan Bebek Yeleği Örneği

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Anlatımlı Robadan Bebek Yeleği Örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Anlatımlı Robadan Bebek Yeleği Örneği

  Reklam  Anlatımlı Robadan Bebek Yeleği Örneği

  Forum Alev
  Robadan Bebek Yeleği Yapılışı  Yapılışı:

  84 ilmek başlanır. üç sıra harosa orulur. bir yaşına kadar giyilebilir. üç sıra haroşadan sonra

  Dugme ve ilik icin sekiz ilmek harosa orun,sekiz ilmek duz orun,bir ilmek sisinize atin iki ilmek harosa (ters)orun1 ilmek atin,omuz (kol) icin sekiz ilmek duz orun,bir ilmek atiniki ilmek harosa orun bir ilmek atin.15 ilmek arka parca icin duz orun,bir atin iki ilmek harosa orup bir atin,sekiz ilmek ikinci omuz icin duz orun bir atin iki ilmek harosa orun ,bir atin,sekiz ilmek duz orup sekiz ilmek harosa orerek birinci sirayi tamamlayin. arkasi devamli ters orulecek.

  Bu islemi 2 sirada bir artirmak uzere (yelegin yuzunde artirmalar olacak)kollarin yanindaki delikler 15 tane olmak uzere tekrarlayip robayi bitirin.isterseniz benim yaptigim gibi evde kalan yunlerinizi degerlendirebilirsiniz aralardaki 3 sira harosalari degisik renklerde yapabilirsiniz. .

  ornege gectiğinizdesekiz ilmek harosa orün,(dugme yada ilik icin)2 sira ornegi kurmadan duz gidip gelin sisinize ve orneginize gore bu sirada bedeni arttirabilirsiniz, vede kollari ayirmalisiniz

  Not:Eger ceket yaparsaniz koltuklarin altindan dört bir taraftan dört bir taraftan kollarin ilmegini artirin.

  Önlerin hemen 8 sira harosasindan sonrayarim ornek koydum1 harosa or,2 ilmei harosa alarak kes, diger 2 ilmegide harosa olarak kes,1 at 1duz or,1at 1 duz or,1 at 1duz or ,1 at ;1ilmek harosa or,2 ilmek keserek harosa or,2 ilmek kes erek harosa or,2 ilmek keserek harosa or,2 ilmek keserek harosa or.( 5 ilmek harosa olacak)sadece harosanin 1 tanesi kesilmeden örulecek.

  Boylelikle dört ilmek artirilip 4 ilmek kesilmis olacak. ornegin devami yine 1 atip birduz orgu,bir atip birduz ,bir atip 1 duz,1atip1 harosa ,iki ilmek kesilerek harosa,2 ilmek kesilerek harosa ,2 ilmek kesilerek harosa,iki ilmek kesilerek harosa oruluyor.diger yanada yarim ornek gelecek sekilde hesapliyarak bitiriyorsunuz.

  Etek ucu ve Kolları

  Etekte sekiz ilmek harosadan sonra 1 atin dört ters orun , 1 atin dört ters orun,sisin sonuna kadar.arkadan gelirken yuzu yuz tersi ders orun attiginiz ilmekler arkada ters olacak.

  3SIRA:sekiz ilmek orun1 atin 1duz orundört ilmek ters orun 1 at 1 duz or dört ters
  5.SIRA:8 ilmek orun 1 atin 2 duz orun 4 ilmek ters orun ,1 atin 2ilmek duz 4 ilmek ters orun

  7.SIRA:sekiz ilmek orun üç duz orun dört ilmek ters orun

 2. 2
  Nisa Çolak
  Özel Üye

  Cevap: Anlatımlı Robadan Bebek Yeleği Örneği

  Reklam  Kış aylarında işlenilen ve çocuklarınızı soğuktan koruyan onları sıcacık tutan ve işler iken çok büyük bir zevk alarak işlenilen bebek yelekleri ile istediğiniz renklerde yapa bilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi