Anlatımlı yeşil etek modeli

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Anlatımlı yeşil etek modeli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Anlatımlı yeşil etek modeli

  Reklam  Anlatımlı yeşil etek modeli

  Forum Alev
  Anlatımlı yeşil etek modeli

  Anlatımlı yeşil etek modeli.jpg

  Merserize ipliklerle örülen bu eteği isterseniz başka Fantastik renkleriyle de daha da renkli örebilirsiniz.
  Anchor “Fantastik” Merserize El Örgü İpliği
  MALZEMELER:
  ANCHOR FANTASTİK Merserize El Örgü İpliği
  Renk no:
  500 ebruli yeşil,
  437 açık yeşil,
  409 haki
  Beden: 38
  UYGULAMA
  8 zincir çekerek başlayın, üzerine sık iğne yapın. Bel ölçünüz uzunluğunda örün. (3 cm. En, 68 cm. Boy) Üzerine her sıra başında 6 tane yanyana üçlü trabzan yapın (yırtmaç). Bir sık iğne atlayın, 2 tane üçlü trabzan daha yapın, 3 zincir çekin, 5 tane üçlü trabzan yapın. 3 zincir çekin, 5 tane üçlü trabzan yapın.bu işlemi tekrarlayarak sırayı bitirin. Sıranın sonuna geldiğinizde 3 zincirden sonra 2 trabzan yapın, 1 sık iğne atlayın, 6 trabzan daha yaparak sırayı bitirin.
  Her sıraya yanyana 6 trabzanla başlayın, zincirin içine 2 trabzan yapın. 3 zincir çekin,aynı yere batarak 2 trabzan daha yapın. Ortaya batarak 1 trabzan yapın. Yanındaki 3 zincirin içine 2 trabzan yapın. 3 zincir çekin, aynı yere batarak 2 trabzan daha yapın, ortaya 1 trabzan yapın… Bu şekilde devam ederek son 6 trabzan daha yaparak sırayı bitirin. (yırtmaç) Yukarıdaki gibi devam ederek 7 sıra örün. Ebruli iplikle 17 adet motif örün. Motifleri yanyana halka şeklinde birleştirin. Birleştirdiğiniz motif halkalarını tığ ile ördüğünüz parçaya ekleyin. (yırtmaç kapanacak şekilde) Motiflerin altını her deliğe batarak trabzan yapın. Diğer kısımları detaya bakarak 9 sıra örün.
  Ebruli iplikle 24 adet motif örün, motifleri yanyana halka şeklinde birleştirin. Bu halkaları tığ ile ördüğünüz parçaya ekleyin. Motiflerin altını her deliğe batarak trabzan yapın. Diğer kısımlar için detayı izleyerek 4 sıra örün.
  Ebruli iplikle 36 adet motif örün, motifleri yanyana halka şeklinde birleştirin. Motiflerin ucuna 1 sıra trabzan yaparak eteği tamamlayın.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Anlatımlı yeşil etek modeli

  Reklam  Örgü ile yapılan etekler kış ayları için çok kullanışlı modeller olabilir. Hem farklı hem de soğuktan korunmak için uygun bir tercih olabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi