Anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi

  Reklam  Anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi

  Forum Alev
  Yapılış anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi

  degrade-suveter-modeli-tarifi.jpg

  Malzemeler
  ANCHOR “Ida” El Örgü İpliği Renk no: 6072 degrade 5,5 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Çift lastik, düz örgü, 1/1 lastik
  Beden:36 – 38(Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.)
  Arka: 5,5 numara örgü şişine 68 (72) ilmek atarak, 10 sıra çift lastik örün. 11. sıradan itibaren düz örgü örmeye devam edin. Örgü sonuna kadar düz örgü ile örülecek. Örgü boyu çift las-tikten itibaren 27 cm. 64 sıra olduğu zaman, koltuk kesimi ve kol bantı için, 65. sıra başında 6 ilmeği sağ kol bantı için 1/1 lastik örün. Sıradaki 4 ilmekten, 3.ilmeği örgü yüzünden 1. ilmeğin önüne kaydırarak 2 ilmeği 1 ilmek düz örün. 4. ilmeği örgü yüzün-den 2. ilmeğin önüne kaydırarak, 2 il-meği bir ilmek düz örün. Sıradaki il-mekleri düz örgü örmeye devam edin. Sıra sonunda 10 ilmek kaldığı zaman sıradaki 3. ilmeği örgü tersin-den 2. ilmeğin önüne kaydırarak, 1. ve 3. ilmeği 1 ilmek düz örün. 2. ve 4. ilmeği 1 ilmek düz örün. Kalan 6 il-meği sol kol bantı için 1/1 lastik örün. Böylece sıra sonunda 4 adet ilmek eksilmiş olacaktır. Sonraki 2. sırada kol bantlarını 1/1 lastik örün. Sıra ba-şı ve sonunda, ilmek kesme işlemle-rini aynen uygulayın. Sonraki sıralar-da iki kenardaki 6 ilmeklik kol bantla-rını 1/1 lastik ve ortada kalan 48 (52) ilmeği düz örerek, örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18 cm. 44 sıra olduğu za-man, arka yaka için, örgü ortasından 18 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tara-fı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada 1 kere 4 ve 1 kere 3 ilmek keserek örgüye de-vam edin. Bu arada örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 20 cm 48 sıra ol-duğu zaman omuz için sol kenardan her 2. sırada 2 kere 7 (8) ilmek keserek örün. Aynı işlemleri ters uygula-yarak, beklemede olan sağ tarafı da örün.
  Ön: Koltuk kesimi dahil ön yaka ke-simine kadar, arkada uygulanan iş-lemleri aynen tekrarlayın. Örgü boyu kotuk kesiminden itibaren 14cm. 32 sıra olduğu zaman ön yaka için örgü ortasından 10 ilmeği bir kerede ke-sin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2.sıra-da 1 kere 3, 1 kere 2 ve 6 kere 1 il-mek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itiba-ren 20cm. 48 sıra olduğu zaman, omuz kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayın. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ ta-rafıda örün.
  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kuru-maya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikişleri birleştirin. Yaka bantı için 5,5 numara örgü şişine 98 ilmek atarak, 11 sıra çift lastik örün. ilmek-leri açık olarak şişten çıkarın. Arka ortadan başlayarak, bantın açık uç-larını yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek di-kişi ile dikin. Yaka arka ortasını gizli dikiş ile birleştirin.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Anlatımlı el örgü bayan pembe degrade süveter modeli tarifi

  Reklam  Süveterler ısınmak ve süs olarak kullanılan kıyafetlerdir. Bir çok kıyafetin üzerine rahatlıkla kombin edilecek elbiselerdir. Bu süveterin yapımında düz örgü ve çift lastik kullanılmış.+ Yorum Gönder
pembe örgüler anlatımlı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi