Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Akvaryum Dünyası Bölümünden Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı

  Reklam  Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı

  Forum Alev
  Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı
  Latince Adı: Apteronotus albifrons

  Habitatı ve Anavatanı: Amazon

  Beslenme Biçimi: Etçil

  Davranış Biçimi: Agresif, yutamayacağı boydaki balıklar için fazla tehlike arz etmez. Akvaryumdaki diğer balıkların gözlerini yediklerine rastlanılmıştır.

  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

  Yüzme Seviyesi: Orta ve dip seviye

  Sıcaklık: 24 - 28 C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 50cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 400 litre

  Su Sertliği: Orta - yumuşak

  pH: 6.5 - 7.5

  Genel Yorum: Çok güzel görünümlü balıklardır. Su değerlerinin değişmesinden hoşlanmazlar. Melek, Diskus gibi balıklarla sorunsuz yaşarlar. Ortalama 15 yıl yaşarlar.

  Aktavist Yorumları: 1) Yumurtaları şeffattır.Çöpçü yumurtalarına benzerler.Yavrular ilk başlarda çok açık sarı - beyaz renkte olurlar.1 cm den sonra renkleri siyaha dönmeye başlar.

  Sadece akvaristlerin değil hemen her kesimden insanın dikkatini çekmeyi başarmış olan, belki de akvaryumların en ilginç fiziğine sahip balığıdır. Genel olarak düşünülenin aksine nispeten dayanıklı balıklardır. Çok büyük boylara ulaşabilirler. En çok dikkat edilmesi gereken konu su değişimlerdir. Bu esnada akvaryum suyunun ısı, ph vb özelliklerine yakın su ile su değişimi yapmak sorun yaşamamak için ön koşuldur. Bunun yanında balık ilk kez tanka aktarılırken kesinlikle balık poşetindeki su akvaryum suyu haline gelinceye kadar çok yavaş bir şekilde su değişimi yapılmalı (neredeyse damlalar) ve bu süre mümkün olduğu kadar uzun tutulmalıdır. Aksi taktirde zaten göz önünde olmayı sevmeyen bu balık gereksiz bir strese girerek daha çok saklanacak, ve yem yemeyecektir. Bu durumda balık kesinlikle tanktan ayırılmamalı, ışıklar kapatılmalıdır. Taşıma işlemi kepçe yerine torbadan direk aktarma il olursa daha iyi olur çünkü sivri kuyruğu olan bu balık kuyruğunu kepçeye takabiliyor..
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Apteronotus albifrons - hayalet - akvaryum balığı

  Reklam  Yüzerken bir burgu gibi olan ve bu şekilde hareket eden balık daha çok büyük akvaryumlarda yaşayabilmektedir.Boyları yaklaşık yarım metre kadar olabilmektedir.Suyun dip kısımlarında yaşarlar ve oldukça da uysaldırlar.+ Yorum Gönder
labio balıgı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi