Antalya Kemer Lisesi

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Akdeniz Bölgesi Bölümünden Antalya Kemer Lisesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ÆSiя
  Özel Üye
  Reklam

  Antalya Kemer Lisesi

  Reklam  Antalya Kemer Lisesi

  Forum Alev
  Antalya Kemer Lisesi  Devlet Halk İşbirliği İle 24 Derslik Bir Bina Yapımına Başlanılmış Ve 1991 Yılı Sonunda İnşaatı Tamamlanan Okul, Koruma Derneği Kemer Belediyesi Ve Devlet İşbirliği İle Tamamlanıp Şubat 1992’de Yeni Binada Eğitime Başlanmıştır.  1945 yılında taş bina olarak yapılan okul, ilkokul olarak eğitime başladı. 1975 yılından itibaren ortaokul olarak eğitim sürdürülmüş olup, 1991’de bünyesinde lise programı da uygulamaya başlamıştır. Bu arada binanın çok yetersiz oluşu yeni bina yapımını gündeme getirmiştir. Devlet- halk işbirliği ile 24 derslik bir bina yapımına başlanılmış ve 1991 yılı sonunda inşaatı tamamlanan okul, koruma derneği, Kemer Belediyesi ve devlet işbirliği ile tamamlanıp şubat 1992’de yeni binada eğitime başlamıştır.

  Misyonumuz
  Misyonumuz; öğrencilerimizin; Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, anayasaya ve demokrasiye saygılı , haklarını, görevlerini bilen, sorumluluklarını yerine getirebilen , topluma ve kendilerine yararlı, kendilerini gerçekleştirmiş, psikolojik açıdan sağlıklı, pozitif düşünebilen, kendine güvenen, kendileriyle ve hayatla barışık, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olmalarını sağlamak.

  Vizyonumuz

  Biz şuna inanıyoruz ki önemli olan Atatürk ilkelerini benimsemiş ve yaşatmak için gayret eden, demokratik, geleceğin Türkiye’sine layık , geleceğimizi emanet edebileceğimiz ve yeni kuşaklara örnek teşkil edebilecek gençler yetiştirmektir.

  Biz bunun için diyoruz ki:

  “ ÖNCE İNSAN, SONRA İNSAN VE DAİMA İNSAN…”


  Akdeniz Cad.
  Kemer
  ANTALYA
  TÜRKİYE
  07980

  Telefon: 0242 814 10 50
  Faks: 0242 814 65 27
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Antalya Kemer Lisesi

  Reklam  1945 yılında ilkokul olarak eğitime bağlayan okul 1975 yılında ortaokul olarak deam etmiş 1992 yılında ise lise olarak eğitime devam etmiştir Antalya Kemer Lisesi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi