Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir

  Reklam  Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir

  Forum Alev
  Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir

  Ağız kokusunun sebeplerinin yüzde doksanı ağız içindeki sorunlardan kaynaklanır.
  Düzenli olarak ağız bakımı yapılmadığı takdirde, besinlerin artıkları dişlerin arasında, dilin üzerinde, diş etlerinin üzerinde birikmeye başlar ve buda bir süre sonra ağır bir ağız kokusuna sebep olur.
  Sarımsak ve soğan gibi keskin kokusu olan besinler tüketildiğinde, beden bu besinleri emilimini sağlayana kadar, ağızdaki sarımsak ya da soğanının keskin ve rahatsız edici kokusu geçmez.
  Ağızdaki çürümüş dişler, hasarlı, eski yanlış yapılmış diş dolguları gibi diş uygulamaları kötü ağız kokusuna sebep olan diğer etmenlerdendir.
  Ağız ve dişlere uyum sağlamayan, kötü ve kalitesiz protezler ciddi ağız kokularına sebep olurlar.
  Bunların yanında çoğu zaman akla gelmese de oldukça ciddi bir sebep olan ağız içi tümörleri de çok ağır ve rahatsız edici ağız kokusuna sebep olurlar.
  Ağız kokusu toplum içinde kişiyi son derece küçük düşürücü durumlara sokabildiği gibi, birçok boşanmalara da sebep olarak gösterilen ciddi bir sorundur. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Ağız kokusunun genel sebepleri nelerdir

  Reklam  Düzenli olarak fırçalanmayan dişlerin olması yine çürük dişlerin olması diş eti hastalıkları da ağız kokularına neden olmaktadır.Bazı kokuların ağızdan mı yoksa nefesten mi kaynaklandığını kişilerin kendileri bilebilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi