Diş Çekimi Nedir-Nasıl Yapılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş Çekimi Nedir-Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Diş Çekimi Nedir-Nasıl Yapılır

  Reklam  Diş Çekimi Nedir-Nasıl Yapılır

  Forum Alev
  Diş hekiminiz, birçok farklı sebeple dişinizin çekilmesini önerebilir. Bu sebepler, dişinizin kötü bir şekilde kırılmış veya çürümüş olması veya diş apsesi veya aşırı çarpıklıktır. Diş çekimlerinin birçoğu, diş doktorunuzun veya diş cerrahının muayeneha-nesinde, lokal anesteziyle yapılır.

  Birden fazla dişin çekilmesi gerekiyorsa veya çekim işleminin kendisi zor olacaksa (bazı kemiğe kaynamış dişlerin çekimi gibi), diş doktorunuz ilaçla yatıştırmayı ya da hatta, işlem sırasında kendinizi daha rahat hissedebilmeniz için genel anesteziyi önerebilir.Dişler genellikle, diş çekim pensesiyle çekilir. Pense dişin taç kısırını kavrar ve dişi yuvasında tutan bağlan kopanr. Yuva kademeli olarak açılır ve diş dışarı çekilir. Çekimden sonra, kanama, cerrahi işlemin yapıldığı alana konulan ve ısırtılan gazlı bezle kontrol altına alınır; basmç, kanamanın 30 dakika içinde durmasını sağlar. Çekim sonrası ağrıyı dindirmek için doktorunuz, parasetamol gibi bir ağn kesici kullanmanızı önerecektir. Aspirin ve ibuprofen kanamyı uzatır ve pıhtılaşmayı engeller.

  Doktorunuz, pıhtının oynamasını engellemek için, işlemden sonra 24 saat boyunca, dişlerinizi çokça yıkamaktan kaçınmanızı ve kamışla sıvı almamanızı önerebilir. Bundan sonra, dişinizi hafifçe, tuzlu sucak suyla yıkamanız, ameliyat alanının iyileşmesine yardımcı olacaktır. Bu alanın tamamen iyileşmesi 7 ile 10 gün sürer.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Diş Çekimi Nedir-Nasıl Yapılır

  Reklam  arkadaşlar korkulacak hiç bişey yok ben 2 defa diş ameliyatı oldum.+ Yorum Gönder
diş çekimi nasıl yapılır,  dış çekim nedir
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi