Sahte Diş Beyazlatma Tozu Uyarısı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Sahte Diş Beyazlatma Tozu Uyarısı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Sahte Diş Beyazlatma Tozu Uyarısı

  Reklam  Sahte Diş Beyazlatma Tozu Uyarısı

  Forum Alev
  Diş Hekimleri Odası İzmir Şubesi Başkanı, Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Günbay, son günlerde kapıdan Pazarlama yöntemiyle bazı kişilerin kendilerini Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi gibi göstererek "Denta Omicron Toopaste" isimli tescilsiz bir marka ile satış yaptığını, bu materyallerin ne olduğunun henüz bilinmediğini belirterek, vatandaşları dikkatli davranmaya çağırdı.

  Diş Hekimleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Günbay, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine odanın girişimleri sonucu İzmir Mali Polisi'nin bir operasyon gerçekleştirdiğini, üzerinde "Denta Omicron Toopaste" etiketi taşıyan 2 bin 500 adet materyal ele geçirildiğini belirterek, "Sağlık Bakanlığı ile yazışma yapıldı. Adı geçen ürünün üretim izninin olmadığı, markanın başka bir ürüne ait olduğu tespit edildi. Adı geçen ürünlerin daha önce de başka isimlerle ve aynı yöntemle satıldığı ortaya çıktı. Ürün numuneleri, EÜ Araştırma ve Geliştirme Merkezi'ne gönderilerek incelemeye alındı. Şu anda ne olduğu henüz belli değil. Savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu" dedi.

  İzmir Diş Hekimleri Odası'nda, oda avukatı Çiğdem Başer ve mağdur vatandaş Güler Eryılmaz ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Günbay, "Halkımız bu tür pazarlama teknikleriyle kapılarına gelenlere itibar etmesin. Diş Hekimliği Odaları'nın bu tür pazarlarla ilgili sorumluluk almasını istiyoruz. Yetki, Sağlık Bakanlığı'nın ancak, ABD'de FBI'ın yaptığı gibi, gelişmiş ülkeler de olduğu gibi, Diş Hekimliği Odaları ile yetki paylaşılsın. Yetkinin paylaşılması halinde, bu sorunun giderilmesinde daha etkin olunacaktır" diye konuştu.

  Prof. Dr. Tayfun Günbay, pazarlama yapan şahısların kendilerini EÜ Diş Hekimliği Fakültesi olarak tanıttığının ve gelirin bir kısmının döner sermaye payı olduğunu söylediğinin Altını da çizerek, EÜ'nin böyle bir faaliyetinin bulunmadığını, bunun da doğru olmadığını sözlere ekledi.

  Kapısına gelen bir şahıstan bu ürünlerden aldığını belirten Güler Eryılmaz ise şunları söyledi:

  "Ev işlerimin yoğun olduğu bir Saatte kapıma geldi. Elindeki bir lamba ile benim, eşimin ve torunlarımın dişlerine baktı. 7 yaşındaki torunumun diş etinde çekilme olduğunu söyledi. Hepimize ayrı ayrı ilaçlardan verdi. İşlerim yoğundu ve bir an önce gitmesini istediğim için aldım. Daha sonra da tanıdığım bir diş hekimine danıştım ve diş sağlığı için böyle bir ürünün olmadığını öğrendim."
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Sahte Diş Beyazlatma Tozu Uyarısı

  Reklam  Piyasada satılan diş beyazlatma tozlarına dikkat etmek gerekmektedir.Bu tozların sahte olanları diş et ve minelerine zarar vermekte ve dişleri çizmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi