Piercing,Pırlanta Ve Diş Sağlığı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Piercing,Pırlanta Ve Diş Sağlığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Piercing,Pırlanta Ve Diş Sağlığı

  Reklam  Piercing,Pırlanta Ve Diş Sağlığı

  Forum Alev
  Piercing, pırlanta ve diş sağlığı

  Günümüz gençlerinin takılarından olan piercing vücudun değişik yerlerine takılabiliyor. Ağzımızın çevresinde dil ve dudaklara da takılabilen bu takı acaba ileride küpe, bilezik gibi genel bir takımı olacak, yoksa sağlık konusundaki kaygılar nedeniyle geçici bir heves olarak mı kalacak bunu hep birlikte göreceğiz.

  Dile takılan piercinglerin neden olduğu rahatsızlıklar arasında ağrı ve enfeksiyon oluşması en önemlileridir. Ayrıca ağzı kokusuna da neden olabilir. Kanama, dilde şişme, dişte kırık oluşumu da görülebilir. Tabi hepsi bir yana insanın ağzında bir takı olması da çok rahat olmasa gerek.
  Ülkemizde çok yaygın olmasa da bazı gençlerde gördüğümüz bu takı ağız sağlığı açısından uygun olmadığı gibi çok da estetik değil.
  Günümüzde popüler olan ağız takılarından biri de diş hekimleri tarafından uygulanabilen pırlantalar, aslında bu takılanların birçoğu kristal. Diş bir miktar aşındırılarak ya da aşındırılmadan direkt olarak yapıştırılan bu takılar artık çok rağbet görmese de uygulatmak isteyenler olabiliyor.
  Bunu uygulayıp uygulamamak tabi ki hastanın seçimi ama bir hekim olarak; koruyucu tedavi veya bir problemin düzeltilmesi için yapılacak bir uygulamalar dışında dişlere geçici olabilecek moda uygulamalarının yapılmasını doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.
  En güzel diş, en iyi diş kendi dişimizidir, dişlerimize iyi bakar günde en az iki kere fırçalarsak zaten ağzımız takısız da güzel görünecektir. 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Piercing,Pırlanta Ve Diş Sağlığı

  Reklam  En güzel diş, en iyi diş kendi dişimizidir, dişlerimize iyi bakar günde en az iki kere fırçalarsak zaten ağzımız takısız da güzel görünecektir.
  Çok doğru ;)
  Paylaşım için teşekkürler

+ Yorum Gönder
diş piercingi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi