Açıköğretimden Öğretmenlik Fırsatı

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bölümünden Açıköğretimden Öğretmenlik Fırsatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Açıköğretimden Öğretmenlik Fırsatı

  Reklam  Açıköğretimden Öğretmenlik Fırsatı

  Forum Alev
  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin yeni bölümleri ile ÖSS’de 165 puan alanlara öğretmenlik yolu açılıyor.
  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu yıl ilk kez felsefe, sosyoloji ile Türk dili ve edebiyatı bölümlerine öğrenci alacak. ÖSS’de 165 puan alanlara böylece öğretmenlik yolu açılıyor...
  ÖSS tercih formlarının teslim süresi yarın sona erecek. Ancak henüz tercih formunu teslim etmemiş binlerce öğrenci bulunuyor. Özellikle de puanı istediği bölüme yetmeyen öğrenciler açıkta kalmamak için Açıköğretim Fakülteleri’ni (AÖF) tercih edip etmemekte kararsız.

  ÖRGÜN EĞİTİMDE 300 PUAN
  Öğrenciler, özellikle bu sene AÖF bünyesinde açılan felsefe, sosyoloji ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini mercek altına aldı. Öğrencilerin söz konusu bölümleri örgün eğitimde okumak istemesi halinde 2008 yılı yerleştirme puanlarına göre 300 puanı aşmaları gerekiyor. Açık Öğretimin tercih edilmesi halinde ise 165 puan barajını aşmak yeterli oluyor. Söz konusu bölümleri bitiren öğrencilerin tezsiz yüksek lisans yapmak şartı ve KPSS’yi de kazanmaları halinde öğretmenlik için önlerinde bir engel bulunmuyor.

  TERCİH FORMLARI YARIN TESLİM
  2009 ÖSS tercihini yapan adayların yarın formlarını teslim etmesi gerekiyor. Adaylar, formları internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla ÖSYM’ye gönderebiliyor. Tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak adayların, randevu alması ve bizzat gitmesi gerekiyor. Adaylar, 24 yükseköğretim programını tercih edebilecek. ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını ağustosun ortalarına doğru açıklamayı planlıyor.
  egitimgazetesi

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Açıköğretimden Öğretmenlik Fırsatı

  Reklam  Öss de 165 puan barajını aşmak gerekiyor.Bu uygulama öğretmenlerin yolunu açacak.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi